Błąd - dysk nie jest sformatowany

Mam problem z moją nagrywarką (LITE-ON DVDRW SHM-165P6S) to znaczy gdy wkładam nagrany nośnik Dvd to wyskakuje komunikat:

Dysk nie jest sformatowany- "System windows nie moze czytać z tego typu dysku.

Dysk może być uszkodzony lub używa formatu niezgodnego z systemem windows."

Nagrywam na płyty TDK DVD-R 16x 4,7 GB. Niewiem czym to jest spowodowane że nie mogę się dostać do tych danych na płycie. Może ma to cośwspólnego z logami ?? Na forum znalazłem podobne tematy lecz nie znalazłem w nich odpowiedzi która by mi pomogła.Próbowałem wyczyścić dokładnie nośnik oraz sprawdzałem na innym komputerze. Płyty które posiadał są w dobrym stanie gdyż przechowuje je w pudełkach. Część płyt normalnie się otwiera a z niektórymi ma kłopot a wszystkie nagrywałem tak samo.Myśle że jasno określiłem mój problem. Bardzo prosiłbym Was o pomoc gdyż potykam się z tym problemem od dłuższego czasu. Nawet myślałem że to wina nagrywarki. Za wszelką pomoc dziękuje.

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

zmień nagrywarke !

ja jak miałem liteona to też miałem tego typu problemy . badziew potrafił nawet nagrać płytę a potem nie mógł jej odczytać źle zapisuje słaba korekcja błędów syf!

pozatym zmień płyty … ja już wolę unikać TDK niby dobra firma ale jednak nie do końca maja wpadki jakościowe…

polecam jedynie verbatim .

Tytuł tematu został poprawiony.

Mam pytanie co do tych płyt co zostały już nagrane to nie ma juz możliwości ich otwarcia?? A co do mojej nagrywarki to ma jakiś feler fabryczny, że nie potrafi odczytać tych płyt skoro sama je nagrała :? A nie ma jakiegos programu dzięki któremu dostane się do zawartości płyty??

Nie wiem czy pomoże :

  1. usuń program do nagrywania NERO

2.w wyszukaj wpisz NERO zaznacz opcje zaawansowane ,dysk systemowy i usoń pozostałości po programie Nero

  1. w menedzerze urządzeń usuń nagrywarkę i zrestartuj kom.

  2. pobierz aktualizacje dla nagrywarki i zainstaluj

Jeśli będzie OK zainstaluj program do nagrywania

Odczytać można np. IsoBuster : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1459&t=94

A macie jeszcze jakieś inne propozycje przez Was sprawdzone. Przecież nie tylko ja borykam się z tym problemem.

A teraz mam taki problem gdy włoże płyte to dvd to już otwiera ale nic zawartości w nie ma. To znaczy że kiedy wyskakiwał mi komunikat o błędzie to teraz zamiast tego płyta jest pusta. Może wiecie czym to jest spowodowane ??. Może da się to naprawić ??