Błąd Dysku Twardego-BlueScreen przy każdej czynności

Witam Szanownych forumowiczów.

Mam dość kłopotliwy problem, otóż Dysk Maxtor-a, 40gb przestal mi funkcjownować.

Jak jest ustawiony jako Master, przy włączaniu wyświetla mi się komunikat: Brak pliku NTLDR.

Kiedy wkładam płytke wina xp, przy kliknięciu na “R” w celu naprawienia woluminum bądź przy kliknięciu “Enter” w celu sformatowania pojawia mi się zawsze ten oto BlueScreen:

0x00000024 (0x001902F8, 0xF78E5704, 0xF7935404, 0xF71F3411)

ntfs.sys - Address F71F3411 base at F718500, DateStamp 3b7dc5d0

Oto czynności jakie wykonywałem:

  • Próba podłączenia go jako Slave i innego dysku (100% sprawny) jako master - komputer sie resetuje, przy próbie formata bądź naprawienia w/w BlueScreen

  • Próba podłączenia go jako Master i format bądź naprawa poprzez płytke Wina XP - jak tylko klikne R bądź Enter od razu wsykakuje w/w BlueScreen

Nie moge nic z nim zrobić bo chłopaka wogule nie można włączyć !!

Oto moje parametry sprzętowe.

System operacyjny - Windows XP

Bios - AMI 4000518 v. 5. 73. 22. 37. 01

Płyta Główna - ASRock P4V88

Procesor - Intel Celeron CPU 2,53GHz

1 Dysk twardy (100% sprawny) - Maxtor 80GB

2 Dysk Twardy (właśnie ten uszkodzony) - Maxtor 40GB

Proszę o pomoc, nie mogę nic mu zrobić po przez płytke startową Win xp, a sam się nie włącza więc też nic nie moge zrobić dlatego - HELP! !!

podepnij dysk na jakims innym kompie. z dysku wyciag zworke bo inaczej nie bedzie chodzil i sformatuj z poziomu windows inngego kompa…

Złączono Posta : 29.06.2007 (Pią) 10:06

podepnij dysk na jakims innym kompie. z dysku wyciag zworke bo inaczej nie bedzie chodzil i sformatuj z poziomu windows innego kompa…

Nie mogę podłączyć jako Slave, bo przy próbie ustawienia go jako Slave i innego dysku jako master to komp sie resetuje po załadowaniu wina xp. Jeżeli ustawie go jako master to nie odpale i tak bo pojawia się komunikat “brak pliku NTLDR” - Nie moge tez naprawić poprzez konsole ® przy płytce win xp bo pojawia sie w/w bluescreen i tak samo przy probie foramtu (Enter)

Hirens - Partition Magic - Format