Blad Dysku Twardego , przedtem bledy windowsa

(Igor Rozinski) #1

ten wlasnie mam blad

powolny-start-systemu-windows-t443550.html

Tym sie zaczeło ;d

(Kris-is) #2

Co tu dużo mówić, jak już sam komunikat błędu dużo sugeruje. Najprawdopodobniej dysk ci "siada" i trzeba będzie kupić nowy :] Pobierz: http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Program,Windows,12177.html i podaj informacje z zakładki "Health"...

(system) #3

Dysk dość nowy, aż trudno uwierzyć, że uszkodzony. Może raczej "wymęczony"? Nie rezygnowałbym z niego tak łatwo.

Ze swej strony radziłbym Ci jednak wykonać to, co sugeruje komunikat, czyli kopie potrzebnych danych.

Następnie spróbowałbym "wymazać" (nie sformatować) twardy dysk, cały dysk , programem Activ@KillDisk (Google). Potrwa to kilka godzin, lecz jeśli potem da się zainstalować na nim system, to będzie znak, że nie jest tak źle.

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #4

Jak nowy to nie znaczy że szybko nie może paść (zwróć uwagę że to seagate). Sam w ciągu ostatniego roku wysyłałem 2 dyski seagate na naprawę.

Podaj zakładkę Health z programu HDTunePro. Jeżeli będą błędy to odeślij dysk na gwarancję.

Dziwnę że nikt się nie zorientował że dysk padł. Objawy jakie tam podałeś od razu sugerują uszkodzony dysk.

Jeżeli z dnia na dzień komputer zaczyna się uruchamiać kilka minut, a potem muli niemiłosiernie to niemal zawszę winowajcą jest dysk.

(Igor Rozinski) #5

Dzięki za pomoc. Ja miałem komputer składany 10 listopada i wszystko ładnie dzialało ;d moze zapchałem rownież windowsa i trzeba formata pewnie zrobić ;d ;d . Na pewno jest to moja wina ;d Raczej czyszcząc komputer w środku mogłem coś uszkodzić ;p

LOg . ;d jest ERROR

(Protofik+Dobreprogramy Pl) #6

To dysk albo na gwarancje albo do wywalenia, bo już raczej nic z nim nie zrobisz. Format nie pomoże.

Spokojnie, nie musi to być twoja wina, dyski same padają, chyba że wyłączałeś kompa poprzez wyciągnięcie kabla z gniazdka.

(system) #7

Jakbyś wyrzucał, to przyślij go mnie.

(Igor Rozinski) #8

Oddam go na gwarancje . Błąd wyskoczył jak miałem włączonego kompa , przeglądałem internet i błąd i teraz co 30-1h wyskakuje ;p

-- Dodane 23.04.2011 (So) 18:01 --

Powiem wam ze dysk działa 100% dobrze ... Typek zrobił formata inny windows i jest git ...