Błąd działania funkcji 'napraw' z poziomu płyty instalacyjnej

Witam

Mam taki problem: Po uruchomieniu instalki win7 z plyty instalacyjnej, po kliknieciu “napraw komputer”, przejsciu do okna “opcje odzyskiwania systemu”, przy zaznaczonej opcji “uzyj narzedzi odzyskiwania (…)” po kliknieciu dalej wywala mi komunikat: [2.jpg]. Tym samym mam zablokowany dostep do jakichkolwiek narzedzi odzyskiwania (w dodatku litera hdd z instalacja win7 byla zla).

Wyjątkowo zagmatwany post. Nie piszesz, czy naprawiasz system Windows 7 za pomocą płytki z innego systemu operacyjnego, czy na odwrót. Zgraj ważne dane, przeinstaluj system i tyle (sprawdź też stan dysku twardego…). Z innej beczki - używaj ogonków pisząc a zdjęcia wrzucaj na np. postimage.org.

uruchamiam płytę instalacyjną dvd zawierającą win7(all-in-one,x86+x64), dalej próbuje (testowo) naprawić win7 x64 zainstalowany na hdd, zainstalowany z tej samej płyty, testowo bo jeszcze nic mi się posypało w systemie(np bootloader), ale planuje zmiany właśnie w bootloaderze(programem vistabootpro) i na wypadek gdyby coś poszło nie tak, narzędzia odzyskiwania w winre na wspomnianym dvd muszą działać bez zająknięcia (oczywiście wszystkiego w ramach testu nie sprawdzę)

przeinstalowanie systemu to ostateczność, na razie odpada, na taki sposób sam bym też wpadł 

z tego co wyczytałem problemem może być niezgodność bit-owa (np win7 winre x86 na dvd, a na hdd win7 x64), prawdopodobnie chodzi o to, jeszcze tego dokładnie nie sprawdziłem