Błąd EXPLORER.EXE podczas wyszukiwania plików (faultrep.dll)

Pojawił mi się błąd “Explorer.exe wygenerował błędy i będzie zamknięty przez system Windows”. Dokładny opis błędu z dziennika zdarzeń:

"Aplikacja powodująca błąd explorer.exe, wersja 6.0.2900.2180, moduł powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x79e8cb92.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.",

identyfikator zdarzenia 1000.

Po kliknięciu na wyżej wskazany link, pisze w polu nazwa pliku “faultrep.dll”.

Błąd został wygenerowany kiedy uruchomiony był eksplorator windows i chciałem wyszukać plik (dokładniej nastąpiło to w momencie rozpoczęcia wpisywania nazwy poszukiwanego pliku jeśli dobrze pamiętam) - używam klasycznego widoku wyszukiwania.

Nie sądzę jednak, że błąd jest związany z tą biblioteką DLL - ona odpowiada za raportowanie błędów. Ponadto ten sam plik DLL jest podawany w przypadku błędu segmentacji jakiejkolwiek aplikacji (np. pisałem prosty program w C, w którym np. wykraczałem poza zakres tablicy - wówczas w nazwie pliku też była podawana ta DLLka).

Póki co jest to mój pierwszy poważniejszy błąd od momentu zainstalowania systemu (maj).

Po wygenerowaniu błędu explorer.exe został zamknięty, po czym ponownie uruchomiony.

Ktoś ma jakiś pomysł jak sobie poradzić ? Na googlach znalazłem propozycję wyrejestrowanie i ponownego zarejestrowania tej DLLki, albo wyłączenia i włączenia usługi przywracania systemu.

Póki co problem się nie pojawia.

System XP PRO + SP2.