Błąd: for killer e2500 pcie ethernet controller v.1.0.0.8b

Dzisiaj podczas instalacji gry zwiesił mi się komputer. Odczekałam parę minut po czymy go ręcznie wyłaczyłam i właczylam ponownie. I w tym momencie wyskoczył mi taki błąd:

for killer e2500 pcie ethernet controller v.1.0.0.8b (07/29/2016)

Check cable connection!
PXE-MOR : Exiting PXE ROM

Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key

(Zdjecie błędu dodam w załaczniku)

Komputer to laptop MSI GE72Re Apache Pro
Intel Core i7-6700HQ

Podobny błąd mialam już jakieś poł roku temu. Oddałam wtedy no naprawy i działał do teraz bez zarzutów. Dzisiaj sobota, do tego święto, wszystkie najbliższe serwisy zamknięt. Bardzo proszę o pomoc. Marzyłam sobie by pograć caly weekend, jak za czasów nastoletnich… a tu taka przykra niespodzianaka. Uprzedam, że mentalnie (i fizycznie) jestem blondynką wiec proszę o proste instrukcje :wink: z góry dziękuję za pomoc.

Ten komunikat oznacza, że BIOS/UEFI nie widzi żadnego dysku, z którego mógłby załadować system i próbuje zabootować się przez sieć - też bez skutku. Spróbuj wejść do BIOSU i sprawdź czy dysk jest widziany - jeśli nie prawdopodobnie czeka cię wymiana dysku. Jeśli tak - ustaw go na pierwszej pozycji jako urządzenie do startu systemu

Najczęściej oznacza to awarię dysku twardego, ale niekoniecznie.
Podczas uruchamiania laptopa naciskaj szybko przycisk “DEL” na klawiaturze.
Powinno przejść do BIOSu.
Wybierz strzałkami na klawiaturze zakładkę “Boot” i powiedz, czy widzisz tam swój dysk twardy? (Hard disk:Windows Boot, czy coś w tym stylu)

(lub na pierwszej zakładce - “Main” w sekcji “Storage Information” - trzeba przejść strzałkami “góra”/“dół” i jak się podświetli to spacja lub ENTER, aby się rozwinęło, jeżeli nie będzie można przechodzić pomiędzy opcjami to naciśnij 1 raz “ESC” na klawiaturze)

Dziękuję bardzo za pomoc. Wszystko mi już działa. W biosie mi sie wszystko pozmienialo. Bootowanie, czas i data też mi się wyzerowala. Na szczescie na razie działa. Mam nadziej że problem nie bedzie sie powtarzał.
Jeszcze raz dzięki i życzę miłego dnia.

Pewnie masz baterię podtrzymującą ustawienia BIOS wyczerpaną lub już ma słabe napięcie (coś takiego: https://allegro.pl/oferta/bateria-bios-cmos-cr2032-3v-bios-hp-lenovo-dell-8910771307 ) - dlatego BIOS gubi ustawienia.