Błąd formatowania windowsa

A więc mam oryginalną płytkę windowsa xp i jak chce sformatowac dysk to komputer ma zawieche przy komunikacie “Poszykiwanie wczesniejszych werscji Microdoft windows” i dalej nic nie chce sie zrobic… nawet nie idzie normalnie poprzez guzik wylaczyc kompa. co jest grane… ja mam na dysku wazne pliki, ktore chce odzyskac

Taką metodą chciałeś “odzyskać” pliki :expressionless:

Przez sformatowanie dysku :?: To ciesz się, że Ci się nie udało :!:

Jeśli to Windows XP, to zrób naprawę nakładkową (jeśli jeszcze nie straciłeś tych plików?), a nie sformatowanie dysku: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

maniut96 , niestety najprawdopodobniej nie zainstalujesz Windowsa do póki nie wymienisz ramu, ponieważ zapewne jest uszkodzony i dla tego komp się wiesza. Ściągnij i nagraj u kogoś memtest , uruchom na 2 godziny i zobaczy czy znajdzie błędy… Jeżeli nie będzie błędów, to otwórz kompa, odłącz i wyciągnij wszystko poza dyskami, napędami, procesorem i mobo, wyczyść porządnie z kurzu złóż do kupy i spróbuj ponownie. Dane możesz odzyskać - wystarczy tylko przekonać kolegę/sąsiada/kogoś z rodziny żeby umożliwił Ci wpięcie swojego dysku pod jego kompa i wtedy normalnie z poziomu jego Windowsa możesz sobie eksplorować partycje swojego dysku i kopiować co chcesz…

A więc chcialem odzyskac pliki poprzez formatowanie, bo chcialem zainstalowac windowsa na windowsa. A komputer sie zawiesza przy “Poszukiwanie wcześniejszych wersji Microsoft Windows” wiec poradnik od Poraja nie pomoze ;/

Jeśli chodzi o odzyskanie plików to tym powinieneś dać rade

http://traxter-online.tk/parted-magic-p … e-systemu/

maniut96 , no to przecież napisałem Ci co masz zrobić - musisz odpalić memtesta na 2godziny i sprawdzić czy nie znajdzie błędów. Jeżeli znajdzie, to musisz ustalić która kość pamięci jest uszkodzona, wymienić na nową i po problemie…

Zrobiłem inaczej… sciaglem na plytke windowsa xp portalbe, odzyskalem pliki, potem sformatowalem dyski i zainstalowalem od nowa :slight_smile: Ale dzięki za propozycje :slight_smile:

Zapamiętaj: formatowanie wyczyści wszystko na danej partycji, na której to wykonasz - na dysku nie będzie żadnych danych (w teorii) a odzyskanie ich teoretycznie możliwe będzie dopiero wtedy kiedy skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania.

Dlatego jak chcesz odzyskiwać to nigdy nie formatuj dysku tylko próbuj uruchomić ten system co posiadasz lub podepnij dysk do kogoś innego.