Błąd formatowania windowsa

(Maniut96) #1

A więc mam oryginalną płytkę windowsa xp i jak chce sformatowac dysk to komputer ma zawieche przy komunikacie "Poszykiwanie wczesniejszych werscji Microdoft windows" i dalej nic nie chce sie zrobic.. nawet nie idzie normalnie poprzez guzik wylaczyc kompa. co jest grane.. ja mam na dysku wazne pliki, ktore chce odzyskac

(system) #2

Taką metodą chciałeś "odzyskać" pliki :expressionless:

Przez sformatowanie dysku :?: To ciesz się, że Ci się nie udało :!:

Jeśli to Windows XP, to zrób naprawę nakładkową (jeśli jeszcze nie straciłeś tych plików?), a nie sformatowanie dysku: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904

(Piotrkijak) #3

maniut96 , niestety najprawdopodobniej nie zainstalujesz Windowsa do póki nie wymienisz ramu, ponieważ zapewne jest uszkodzony i dla tego komp się wiesza. Ściągnij i nagraj u kogoś memtest , uruchom na 2 godziny i zobaczy czy znajdzie błędy... Jeżeli nie będzie błędów, to otwórz kompa, odłącz i wyciągnij wszystko poza dyskami, napędami, procesorem i mobo, wyczyść porządnie z kurzu złóż do kupy i spróbuj ponownie. Dane możesz odzyskać - wystarczy tylko przekonać kolegę/sąsiada/kogoś z rodziny żeby umożliwił Ci wpięcie swojego dysku pod jego kompa i wtedy normalnie z poziomu jego Windowsa możesz sobie eksplorować partycje swojego dysku i kopiować co chcesz...

(Maniut96) #4

A więc chcialem odzyskac pliki poprzez formatowanie, bo chcialem zainstalowac windowsa na windowsa. A komputer sie zawiesza przy "Poszukiwanie wcześniejszych wersji Microsoft Windows" wiec poradnik od Poraja nie pomoze ;/

(system) #5

Jeśli chodzi o odzyskanie plików to tym powinieneś dać rade

http://traxter-online.tk/parted-magic-p ... e-systemu/

(Piotrkijak) #6

maniut96 , no to przecież napisałem Ci co masz zrobić - musisz odpalić memtesta na 2godziny i sprawdzić czy nie znajdzie błędów. Jeżeli znajdzie, to musisz ustalić która kość pamięci jest uszkodzona, wymienić na nową i po problemie...

(Maniut96) #7

Zrobiłem inaczej.. sciaglem na plytke windowsa xp portalbe, odzyskalem pliki, potem sformatowalem dyski i zainstalowalem od nowa :slight_smile: Ale dzięki za propozycje :slight_smile:

(deepone) #8

Zapamiętaj: formatowanie wyczyści wszystko na danej partycji, na której to wykonasz - na dysku nie będzie żadnych danych (w teorii) a odzyskanie ich teoretycznie możliwe będzie dopiero wtedy kiedy skorzystasz z odpowiedniego oprogramowania.

Dlatego jak chcesz odzyskiwać to nigdy nie formatuj dysku tylko próbuj uruchomić ten system co posiadasz lub podepnij dysk do kogoś innego.