Błąd "i386"

Witajcie, mam nadzieję że to odpowiedni dział, jeżeli nie to proszę przenieść do Hardware.

 

Uruchomiłem sobie dzisiaj Live Session na Ubuntu 15.04. Z Wi-Fi sobie poradziłem (wyklikałem sterowniki które poszły przez kabel) ale problem pojawił się z drukarką. Jest to Brother 195-C.

Najpierw spróbowałem instalacji sterowników rekomendowanych przez Ubuntu. Przy próbie wydruku strony testowej mignęło szybko “wysyłanie do druku” po czym “Drukarka w trybie gotowości”. A jak można się domyślić drukarka nic nie wydrukowała.

Spróbowałem więc metodę ze starego komputera z Ubuntu i próba przeprowadzenia bash skryptu nic nie przyniosła.

Pobrałem także pliki ze strony producenta, jednak podczas próby instalacji wyskoczyło "błąd architektury “i386"” a na stronie producenta nie widzę sterowników do x64. Polecenie dpkg, polecane na stronie, również nic nie pomogło.

Mam nadzieję że nie będę musiał zmieniać drukarki - pracuje jak należy - oraz że nie będę musiał używać Windowsa tylko po to by drukować. Dziękuję za pomoc.

nalazłem stronę na której jest skrypt instalacyjny:

http://support.brother.com/g/b/downloadhowto.aspx?c=eu_ot&lang=en&prod=dcp195c_all&os=128&dlid=dlf006893_000&flang=4&type3=625

Jeśli będzie nadal problem z architekturą to spróbuj dodać do systemu obsługę i386:

sudo dpkg --add-architecture i386

Czytałeś 3 punkt sposobu instalowania?

 

  1. Check if pre-required procedures are completed

Dziękuję za pomoc :slight_smile: