Błąd instalacji net framework

od ok tygodnia na kompie z win 7 32 bit instalują się uaktualnienia (5 poprawek) net framework dla…systemu 64-bitowego. Zamykanie komutera trwa kilka godzin, po czym ponownie pojawia się informacja o konieczności instalacji niezbędnych poprawek. Jesli ktoś sie z tym spotkał to prosze o pomoc, bo na myśł i formacie i reinstalacji systemu robi mi się słabo :(. Może ktoś ma sposób na wymuszenie zamykania systemu bez instalowania poprawek? (jak w stareńkim XP?)

Po prostu wyłącz aktualizacje i tyle.

Raczej ukryj te poprawki.

najlepiej jakbyś reinstalnoł netframework.

ukrywanie poprawek wiąże się z zagrożeniem dla bezpieczenstwa.

Miałem bardzo podobny problem z Win 7 64bit:

Instalowały się poprawki NET framework z powodzeniem ale nastepne update i znowu te same poprawki instalują się i tak w kółko.

Na tym forum przeczytałem że trzeba odinstalować WSZYSTKIE poprawki do framework i dopiero update, pomogło, działa do dziś.

Próbowałam (windows 7 Ultimate) zainstalować program NET Framework 2.0 (wersja działająca w systemie 32-jak i 64-bitowych. Nie udało się dwukrotnie. Komunikat :> Błąd - nie można zainstalować programu w 64-bitowym systemie operacyjnym. Co mam zrobić

Frameworki są potrzebne, np. z framework 2 korzysta office itp. jest to środowisko uruchamiania programów. Framework 3 należny unikać jak ognia. Framework 3.5, czy 4.0, jest wystarczający na dzisiaj. Tak się składa, że miałem problem z zawieszeniem aktualizacji do frameworków. A to ważne łatki bezpieczeństwa środowiska uruchamiania aplikacji w systemie. Bezpieczeństwo, to nie antywirus, tylko szczelny system. W celu przeinstalowania pobrałem programik do odinstalowania frameworków. Odinstalowałem, potem jeden mi się nie chciał pobrać. Znowu odinstalowałem i wyrzuciłem programik. Mam portable odkurzacz w wersji 12.6.0.9. Po otwarciu programu włącza się detekcja programów. Potem wyświetli się zapisz i przejdź do czyszczenia. ale nic się nie czyści. Klika się u góry na logo odkurzacz i wyświetlą się moduły. Jest tam moduł menedżer rejestru. Otwiera się go, Klika na start. Potem na zainstalowane programy. Okazuje się, że są pozycje framework. Jest tam opcja u góry odinstalowania z poziomu rejestru. Zaznacza się framework i klika na odinstaluj. Skonfiguruje się instalator Windows i program zostanie odinstalowany. Potem, jeszcze raz zaznaczyć i usunąć usuwany wpis. Po takim usunięciu nowy framework już się elegancko instaluje. Zależy, ile frameworków trzeba posprzątać, żeby elegancko zainstalować nowy. Pamiętać trzeba, żeby zainstalować net framework 2 serwice pack 2 a potem net framework 2 serwice pack 1 PLK. Potem net framework 3.5, który ma wszystkie biblioteki net framework 3.0.Aktualizacji się nie wyłącza. Najwyżej zaznacza się Powiadom mnie, ale nie pobieraj i nie instaluj automatycznie. Wtedy można wybrać potrzebne i krytyczne aktualizacje. Aktualizacje do office ukrywam. Do ie zawsze instaluję, systemowe też, do frameworków koniecznie. To portable można pobrać ze strony odkurzacza http://www.franmo.pl/v2/archiwa/ Klika się na wersje i pobiera na dysk http://vpx.pl/image/AoYZ potem klikasz PPM i na zmień nazwę usuwasz z nazwy kropkę i słowo .deprecated Potem z boku klikasz i już jako portable.exe używasz programu.

dziękuję za wyczerpującą odpowiedz :slight_smile: