Błąd instalacji sterownika karty graficznej

Dzisiaj przeszedłem sobie z Windows 7 na Windows 8.1. I gdy chciałem uruchomić Minecrafta, wystąpił błąd ze sterownikami.

Nie instaluj więc sterownika ze strony amd, ale ze strony producenta laptopa - firmy HP.

A na stronie HP nie ma Windows 8, tak to wszystkie sterowniki pobierałem ze stron producentów danego hardware’u i działały. Bo gdy chcę ten co jest do Windows 8 to on tak samo kompatybilny z Windows 7 ale nie idzie. Nie wiem czemu. Ale w menedżerze urządzeń (po odinstalowaniu Catalysta całego) pisze, że mam aktualny sterownik. Tak samo po włączeniu laptopa, 2 minuty później ekran z pikselozy przeszedł na HD. Zdziwiłem się, ponieważ nigdy tak nie było w starszych wersjach.

Wydaję mi się, że ten Windows coś cićkoli, i pobiera jakiś ogólny sterownik. xD

Windows ma w sobie podstawowy sterownik wideo, który będzie działać ale jest mocno ograniczony. Jeśli hp nie zrobiło sterowników pod win8 to takich nie ma dlatego musisz mieć system pod który są sterowniki na stronie producenta. Swoją drogą to nie wiem po co zmieniasz system i robisz sobie problemy jak grasz w grę która tak samo dobrze chodzi pod win7

Ta karta nie jest wspierana przez AMD w Win 8.1, musisz ratować się sterami modowanymi

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=4681169&postcount=2410

Dobra, po przeczytaniu waszych postów, dotarłem jak naprawić ten problem samemu.

Wystarczy w menedżerze urządzeń przywrócić poprzedni sterownik i zrestartować PC/laptopa.

Teraz trzeba pobrać sterownik ze strony AMD pod Windows 8 64-bit i go zainstalować.

Następnie restart, i sterownik gotowy!

 

Dziękuję za pomoc wszystkim, którzy w tym temacie udzielili odpowiedzi. :slight_smile: