Błąd instalacji Win 10 na ssd m.2

Witajcie.
Siedze nad tym problemem 3 dzień, Więc postanowiłem napisać tutaj może ktoś zna rozwiązanie.
Ogólny bład : " instalator windows nie mogł załadować co najmniej jednego sterownika wymaganego do rozruchu "

  1. Parametry pc:

Płyta główna Asus z170 pro gaming
Dyski:

  • Plexor sata3 ssd
    -Wd blue 250gb m.2
    -2x hdd 1tb wd blue
  1. System Windows 10 pro 64bit

  2. Czynności jakie próbowałem wykonać:

  • instalacja windowsa z różnych zródeł. ( kilka krotnie pobrany z ms, 3 wersje z sieci )
  • uużywąłem róznych instalatorów ( 2x pendrive 2x płyta dvd )
  1. Ogólny opis:

Kupiłem nowe podzespoły do pc chciałem formatować system i wrzucić go na nowy dysk m2.

Przy pierwszej próbie instalacji nie było tego błędu tylko pojawił się błąd po sformatowaniu dysku m2 0x08030024

Następnie przykażdej możliwej próbie instalacji systemu byłkomunikat kótry umieściłem na początku postu.

Próbowałem wgrać instalacje windowsa na ten ssd m2 na partycji 12 gb ale bios w ogole z jej nie startuje, każe wybgrać inny nośnik .
Co najdziwniejsze w obecnym windowsie dysk m2 działa prawidłowo . W gralem pare filmów kilka programów na niego i gre by sprawdzić czyh nie wariuje jakoś.

Macie może jakieś sugestie?
Proszę pomóżcie :wink:

pozdrawiam KruQQ

A bios widzi dysk M2?

A może na czas instalacji W10 do płyty zostaw podpięty tylko dysk M2 - reszta wypięta.

I system może go poprawnie widzieć, ale instalacja systemu, to już inna bajka.

Edit:

Płyta niby go obsługuje - ewentualnie aktualizacja biosu płyty:

WD 250GB WD Blue SSD M.2 2280

1 polubienie

bios go widze. Robiłem tak. Był ten sam komuunikat. sprawdzilem instalacje na laptopie. Tam działa prawidłowo ;c

Najnowszy bios masz?

Edit:

I podpięty tylko dysk M2 i reset biosu i próba instalacji W10, ale z płyty DVD.

Komputer odłączony od zasilania 230V,wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save i próba.

I pobierz najnowszy W10 - bo może jeszcze tu problem?

1 polubienie

EDIT. 12:02 02.04.2017r

Wielkie dzięki za pomoc!

Dla potomnych!

  1. Aktualizacja bios !
  2. Hard reset biosu !
  3. Najnowsza czysta wersja na dvd \usb windowsa
  4. Usunięcie wszystkich partycji z m2. ( z partycjami dalej był ten sam problem )
  5. Odłączenia wszystkich innych dysków po za m2.
  6. Cieszymy się instalacją !

Hmm… nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Jeżeli musiałeś odłączyć wszystkie inne napędy. Możesz masz skopany zasilacz, albo uszkodzony kabel. Czasami kabel może być na zewnątrz O.K. (brak oznak nacięcia, itp.) a w środku może być “ukruszony” i w zależności jak jest wygięty, to coś działa lub nie. Często takie kable powodują podobne błędy do Twoich.

Zaktualizuje jeszcze firmware tego dysku na M.2, może on sieje jakiś zamęt i wymień kable SATA w reszcie napędów.

Nie było potrzeby wykonania takiego działania.
Obecnie wszystko smiga hula lata ;]