Błąd instalacji Windows 7 na SSD

Witam. Posiadam dysk SSD od GOODRAM. Przy próbie instalacji Windows 7 pojawia się komunikat z błędem 0x8030024. Próbowałem rozwiązać problem przy użyciu diskpart lecz gdy wpisuje jaką kolwiek komendę pojawia się błąd usługi dysków wirtualnych. Czy ktoś może pomóc jak dojść z tym do ładu?
Testowałem na dwóch różnych urządzeniach i ten sam problem.

Najkorzystniej byłoby instalować system w trybie UEFI. Aby rozwiązać problem pomocne powinno okazać się zintegrowanie sterownika dysku ssd z instalatorem oraz zintegrowanie sterownika sata do Twojej płyty głównej. Druga kwestia, jaką wersję systemu instalujesz (chodzi o wersję build instalatora). Zakładam, że posiadasz klucz, więc spróbuj pobrać najnowszy wypust instalatora z serwerów Micrososft.

1 polubienie

Ja na przykład unikam instalacji W7 x64 w trybie UEFI niczym “diabeł wody święconej”. Chyba , że producent laptopa/płyty głównej zablokował tryb LEGACY (za co moim zdaniem powinien zostać ukarany przez urząd antymonopolowy za udział w spisku godzącym w interesy konsumentów) . Na WINDOWS-a zawsze czeka gotowa partycja założona programem GPARTED .
Instalowanie “czystego” W7 SP1 x64 to obecnie strata czasu !
Dla platformy SKYLAKE lub nowszej należy również zintegrować z obrazem instalacji sterowniki AHCI/RAID .
Google Photos
Google Photos

Sęk w tym, że na każdym systemie nie mozna sformatowac dysku. Nawet gdy podłączam go za pomocą adapteru jako dysk przenośny też nie mogę go sformatować.

Dodam, że ten dysk o dziwo ma system plików RAW a nie NTFS.

Nowa tabelica partycji? Albo spróbuj użyć gparted np na jakimś linuksie live. Jeśli to nie pomoże to lepiej reklamować dysk zamiast kombinować i liczyć na cud że będzie działać bo może okazać się tykającą bombą.

Usuń wszystkie partycje z dysku przy użyciu narzędzia GPARTED-Live, następnie wyzeruj dysk na przykład narzędziem Vivard. W kolejnym kroku utwórz partycje przy użyciu Gparted i ustaw flagę na BOOT. Zainstaluj system.

Problem rozwiązany. Uszkodzony był dysk.