Błąd instalacji Windowsa XP

Witam,

od niedawna do niedawna korzystałem z Windowsa 7, lecz nie spełnił on moich oczekiwań. Używam laptopa [jego parametry mam w podpisie] do którego mam licencję na Vistę. Chciałem jednak spróbować Windowsa XP, z początku wszystko fajnie, sterowniki się ładują i w pewnym momencie bluescreen i napis brzmiący mniej więcej:

“Instalacja systemu winxp została zatrzymana aby nie uszkodzić komputera. Wystąpił błąd dysku, dysk nie istnieje lub jest uszkodzony. Jeżeli problem się powtarza bla bla…” Jakiś numer błędu którego niestety nie pamiętam. Restart, znów to samo. Wydaje mi się że powodem może być jakiś sterownik dysku albo system plików [na w7 i Viscie NTFS]. Dodam że Vista i 7 chodziły oraz instalowały się bez najmniejszych problemów. Wyszukiwarki używałem ale nic nie znalazłem z prostego powodu - nie wiedziałem jak sformułować szukaną frazę.

Pozdrawiam oraz proszę o pomoc

DonQ

P.S. w biosie nie mam trybu SATA compatible, tylko AHCI lub IDE mode.

ustaw na ide mode

Sądzisz że to zadziała?

No cuż według mnie jeśli 7 nie spełnij twoich oczekiwań to xp tym bardziej nie powinien bo też windows taki sam jak 7 tylko że starszy, ale cóż rzecz gustu, zintegrowanie sterów wydaje się w tym wypadku niezbędne chyba że rzeczywiście w twoim lapku da się wyłączyć AHCI albo włączyć jak ide mode co nawiasem mówiąc spowolni dysk prawdopodobnie nie wspominając o tym że jeśli zainstalujesz xp w wersji 32 bit będziesz miał tylko 3 Gb ramu chyże xp w wersji 64bit ale on z tego co pamiętam wyszedł w języku angielskim tylko… ale jak wcześniej powiedziałem rzecz gustu nie zamierzam nikomu nic narzucać

Dziękuję, pomogło. Proszę o zamknięcie tematu.