Błąd instalatora NVIDIA

Witam.

Mój problem wygląda następująco:

gdy próbuję zainstalować jakiekolwiek sterowniki do karty graficznej wyskakuje mi okienko “Błąd instalatora NVIDIA” - Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleść sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem.

Co mam robić?? :frowning: wcześniej mi te sterowniki działały ;/

Pomocy !

Może pobrałeś sterowniki nieodpowiednie do posiadanej karty graficznej?

Pobierz jeszcze raz lub wyszukaj automatycznie odpowiednie sterowniki ze strony:

http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

PS. Zainstalowałeś komplet sterowników od płyty głównej?

zainstalowałem.

Wybrałem odpowiednie sterowniki - aż taki zielony nie jestem ;p

Ale nie mam zielonego pojęcia dlaczego mi ten błąd wyskakuje ;/

Menadżer urządzeń czysty czy są w nim jakieś “kolorowe znaczki”?

czysty

a nie lepiej pójść na łatwiznę i wypakować stery jak archiwum .rar i odpalić setup.exe ;):wink:

Jeżeli przy samorozpakowującym się archiwum pojawia się błąd, to przy użyciu *.exe po rozpakowaniu prawdopodobnie również ten błąd się pojawi.

Proponuję rozpakować, w menedżerze urządzeń wybrać kartę graficzną, wskazać “ręcznie” plik *.inf, który powinien znajdować się w folderze drivers rozpakowanego archiwum. Jeżeli nie pojawi się na liście nasz karta (np. brak podpisu cyfrowego czy zgodności), wybrać opcję pokaż wszystkie. Jeżeli w menedżerze urządzeń nie ma naszej karty, to proponuje opcję - dodać starszy sprzęt i wskazać urządzenie oraz plik sterownika.

Ostatnio ćwiczyłem to z kartą muzyczną. Mimo, że Windows sam pobrał sterowniki już dawno temu, to przy podłączaniu głośników pokazał się bluescreen i wywaliło sterowniki w kosmos. Jedynie powyższy, “wymuszony” sposób instalacji pomógł - podobnie jak u kolegi, program ściągnięty ze strony producenta pod odpowiednią wersję Windows, zwracał ten sam błąd.