Błąd ,,J"

Witam

Mam problem z uruchomieniem komputera, zanim zacznie ładować się system pojawia się litera ,J" i wszystko zamiera. Tak samo jest podczas próby reinstalacji systemu, wyskakuje komunikat , Sprawdzam konfigurację sprzętową" po czym także pojawia się litera ,J".

Jeżeli ktoś miał z tym problem i wie o co w tym wszystkim chodzi proszę o pomoc.

Ktoś kiedyś zainstalował system na Twoim komputerze więc jeśli nic nie zmieniałes w sprzęcie, to może dokonałeś jakiś zmian w BIOSie. Przywróć ustawienia domyślen i sprobuj ponownie zainstalować system.

W tym sęk że w biosie są ustawienia domyślne, mimo tego nie da się nic zrobić

Nie spotkałem się z takim objawem, ale mogę spróbować Ci coś doradzać.

Trzeba chyba wykluczać możliwości. Są programy testujące pamięć, dysk, ale pamięć chyba można wykluczyć, bo zdarza się to w tym samym miejscu. Dysk możesz sprawdzić pogramem bootowanym z dyskietki lub po prstu go odłączyć i spróbować wystartować z płyty. Powinno się wszystko załadować zanim zacznie szukać dysku. Jeśli pójdzie OK, to później i tak sprawdziłbym prgramem producenta dysku, bo pozwoli to też czy w ogóle jest prawidłowa komunikacja płyty głównej z dyskiem.