Błąd kalibracji mocy


(Arkt) #1

Witam,

Mam problem z nero(a może z nagrywarką :slight_smile: )nie chce wypalać płytek(nagle tzn ze najpierw wypalił płytkę CD a 10 min później już nie wypalił ani jednej płyty DVD) i wyskakuje błąd kalibracji mocy, próbowałam z lepszymi płytami,próbowałam też w innych programach np. Ashampoo burning studio 7, sprawdzałam DMA, jest włączony jednak wciąż powtarza sie ten sam błąd. Jeżeli laser by padł to chyba nagrywarka by nie czytała płyt, czy jednak się mylę? Proszę o pomoc bo już naprawdę nie mam pomysłów.


(Leon$) #2

Sprawdź czy masz zainstalowany ASPI

Nero >> dodatki >> informacje o systemie >> zakładka ASPI

56ae6fcdee6eca75m.jpg

ASPI - krótki przewodnik

http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/aspi/aspi.php

:slight_smile:


(Arkt) #3

Faktycznie nie był zainstalowany ASPI, jednak po zainstalowaniu wciąż wyskakuje ten sam błąd. Może jakieś inne koncepcje masz? Będę wdzięczna :slight_smile:


(Leon$) #4

Poczytaj trochę w googlach może czegoś się dowiesz http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Apl%3Aofficial&q=+b%C5%82%C4%85d+kalibracji+mocy&btnG=Szukaj&lr=lang_pl

:slight_smile:


(Arkt) #5

Oczywiście już próbowałam pół dnia czytałam różne komentarze jednak nic z tego wszystko niby jest ok jednak wciąż nie wypala :frowning:

Złączono Posta : 19.11.2007 (Pon) 19:23

Problem trochę się rozwiązał, jednak nie do końca. Otóż teraz nagrywa jedynie płyty DVD+R a niestety nie DVD-R. W ustawieniach nero zaznaczone są DVD-R, jednak nie wiem czy tylko tam trzeba to sprawdzić jeśli wiecie gdzie jeszcze trzeba sprawdzić lub zrobić coś innego by działało to proszę o pomoc :slight_smile: