Błąd karty dźwiękowej "8878000A" Proszę o pomoc!

Witam!

Przed chwilą skończyłem instalować od nowa system i kiedy wchodzę w wiampa i tp. wyskakuję mi błąd katy dźwiękowej

Wogóle nie działa mi dźwięk w laptopie, a wcześniej wszystko było dobrze. Bardzo proszę was o pomoc w znalezieniu odpowiedniego sterownika :smiley:

P.S. Parametry płyty głównej.

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 63-0100-000001-00101111-071505-SiS755$255KI000_BIOS DATE: 07/15/05 13:29:02 VER: 08.00.11

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali AMD Hammer

Rzeczywista częstotliwość taktowania 200 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Częstotliwość taktowania HyperTransport 800 MHz

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 160 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 319 MHz

Przepustowość 2554 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali SiS MuTIOL

Szerokość magistrali 16-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 1067 MB/sek

Karta Dźwiękowa:

Opis urządzenia Typ

SiS 7012 Audio Device PCI

Liczę na szybką i dobrą pomoc :wink:

Pozdrawiam, Skju :slight_smile:

Do laptopa miałeś na pewno dołączoną płytkę ze wszystkimi sterownikami. A jeśli nie to laptop ma na pewno partycję recovery i to tam powinny znajdować się wszystkie sterowniki, również te do karty dźwiękowej. Wszystkie sterowniki znajdują się zwykle na stronie producenta laptopa, tam postaraj się poszukać.

Jaki to laptop?

Chyba, że sam wyszukasz na stronie producenta sterowniki - do chipsetu oraz do dźwięku. Zainstaluj obydwa - najpierw chipset, potem dźwięk.

Jest to laptop “MAX DATA”

Znalazłem sterowniki na stronie producenta karty dźwiękowej dokładnie do tej karty ale przy instalacji wyskakuje mi błąd…

A chipset zainstalowałeś?

BTW: bez modelu laptopa nic nie zdziałamy ;]

Nie mam płytki ze sterownikami ;(

Nazwa płytki to “CD Utility” może wy byście mi pomogli znaleźć ISO tej płytki :wink:

Model laptopa to: MAXDATA Notebook ECO 4000 A

W parametrach technicznych mam jeszcze podane takie o to informację:

chipset: SiS M760 + SiS 963:

Tego chipsetu też nie mogę znaleźć nigdzie w necie, mogli byście mi w tym pomóc :wink:

Dodane 25.08.2010 (Śr) 21:25

Dźwięk nie działa mi nadal, proszę pomóżcie!

Na laptopie masz pewnie partycję recovery, na której znajduje się system i wszystkie potrzebne sterowniki. Sprawdź w instrukcji notebooka jak ją uruchomić (pewnie jakiś klawisz przy starcie kompa, u mnie jest F8) i z niej zainstaluj wszystkie sterowniki.

Tylko właśnie nigdzie nie mogę znaleźć tego skrótu za pomocą, którego uruchomił bym tą partycję…

Dodane 27 sierpnia 2010, o 15:35

Dobra, problem rozwiązałem sam, dźwięk już działa :slight_smile: