Błąd karty muzycznej kod 31

Witam, od pewnego czasu po włączeniu systemu Windows XP nie mam dźwięku… dodaje screeny żeby wszyscy widzieli jak to wygląda… mam kartę muzyczna AC 97 od Asusa p5b

po wejściu w panel sterowania mam następujący widok:

2abd03c0390025f3.jpg

po wejściu w dodaj nowy sprzęt mam takie info

d76d2be66db361b5.jpg

oraz

6aa79f43a7af2314.jpg

dodam jeszcze, że jeśli włożę płytkę Cd od Asusa i chce zainstalować stery wychodzi komunikat, że stery są i wtedy dźwięk się włącza… ale to jest upierdliwe takie ciagłe wkładanie tej płyty… Proszę o pomoc!

Najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

niestety nie mogę pobrać sterowników do karty dźwiękowej…

Dlaczego nie możesz pobrać ? Jakiś komunikat błędu ?

Może spróbuj pobrać inną przeglądarką, bądź jakimś akceleratorem pobierania plików.

U mnie pobieranie tego pliku przebiega bez zarzutów.

faktycznie. jutro pobiorę i napisze co i jak… na razie zainstalowałem to 1 i wczytało mi porty USB (nie wiedziałem ze ich nie czyta) także już wielkie dzięki!

Zaczynam podejrzewać że mimo wszystko potrzebuje formata… choć nie poddam się bez walki format zawsze można zrobić:)