Błąd karty pamięci sd

Wczoraj próbowałam zrobić partycję na mojej karcie pamięci 32gb udało się ale kiedy chciałam wrócić do pełnej pamięci to komputer pokazuje mi zamiast 32gb to 29gb a na dodatek komputer nie wykrywa karty przez kabel usb. Wcześniej nie było z tym problemów.

Przelicznik jednostek, po sformatowaniu karty może być około 29 GB dostępnego miejsca.
A ile miałeś wcześniej? Przy karcie 16 GB, mam 14.5 więc powinno się zgadzać.

Nie wiem jak kartę można wykryć przez kabel USB?

może źle napisałam chodzi mi o podłączenie telefonu pod komputer ten nie widzi karty tylko to co w telefonie. Wcześniej przed próbą zrobienia partycji wszystko było w porządku.

Więc sformatuj ją ponownie lub użyj np. HP USB Disk Storage Format Tool aby przywrócić tą karte pamięci do ładu.

Sformatuj ją w tym urządzeniu, gdzie będzie pracować.

Poprzez telefon może nie być widoczna jeżeli utworzyłaś partycję z systemem plików NTFS.
Telefony zwykle akceptują FAT32 lub te z nowszym Androidem exFAT

Nic to nie dało ani formatowanie w telefonie ani w programie HP USB… :disappointed_relieved:

A konkretnie co?jaki problem dalej?

Telefon obsługuje karty 32 GB? sprawdź w instrukcji.

A może karta uszkodzona?

Podpinam telefon do komputera przez kabel usb i komputer widzi tylko pamięć telefonu a nie widzi karty sd.
Wcześniej przed zrobieniem partycji na karcie wszystko było w porządku.
Używając czytnika do kart sd komputer kartę widzi ale chciałabym nie wyjmować ciągle karty z telefonu.
Mam włączony tryb debugowania i ustawione na MTP.
Skoro czytnik widzi kartę tzn. ,że z kartą jest wszystko ok

A telefon też kartę widzi jak należy? i możesz wykonywać operacje na niej.

Telefon to? dokładny typ.

I to co napisano:

Telefony zwykle akceptują FAT32 lub te z nowszym Androidem exFAT

Kartę sformatuj w telefonie.

Samsung Galaxy J5 tak na karcie w telefonie wszystko widzę mogę przenosić pliki bez problemu.

A kabel USB oryginał?

Zmień port USB - najlepiej USB2.0 czarne.

Tak kabel oryginalny od telefonu, podpinam już we wszystkie wejścia usb czarne i nic.
Zauważyłam, że w Menadżerze urządzeń w komputerze nie mam karty sd może to ma coś wspólnego?

A jak na innym komputerze?

Bo to może problem telefonu.

Sprawdzałam też na innym komputerze i to samo też nie widzi.
Przyznam się, że przed partycją karty robiłam roota

A to już problem do znawców tematu - czyli, raczej problem ma chyba telefon? i może wgraj nowy system i będzie OK.

Być może ale dziękuję za zainteresowanie tematem i pomoc. Wgrałam nowy system do telefonu i wszystko gra. Temat do zamknięcia