Blad KBDPL1.dll (polskie znaki)

Witam,

przy starcie systemu Vista pojawia mi sie blada pliku KBDPL.dll. Nie robilem niczego z systemem, informacja pojawila sie nagle i (chyba) bez zewnetrznej przyczyny.

Probowalem zamiemnic systemowe KBDPL na sciagniety z sieci jednak system odmawia wykonania operacji ze wzgledu na brak uprawnien - moze to zrobic jedynie administrator. Jestem jedynym uzytkownikiem komputera (mysle wiec, ze mam uprawnienia administratora), przy logowaniu nie mam zadnego wyboru.

Prosze o porade jak usunac ten problem.

p.s. drugim niepozadanym objawem jest niedzialajaca mysz USB.

z gory dzieki

Żeby podmienić plik systemowy najpierw musisz przejąć go na własność i nadać sobie uprawnienia (domyślnie właścicielem wszystkiego jest wirtualny użytkownik o nazwie TrustedInstaller). Konkretnie robisz to tak: PPM na plik -> Właściwości -> Karta “Zabezpieczenia” -> Przycisk “Zaawansowane” -> Karta “Właściciel” -> Klikasz “Edytuj…” -> w nowym oknie wybierasz twoją nazwę użytkownika -> klikasz “OK” -> Potwierdzasz komunikat przez OK -> Zamykasz wszystkie okienka od tego pliku (klikając OK) - Właściwości też zamykasz -> Otwierasz “Właściwości” jeszcze raz -> Przechodzisz na kartę “Zabezpieczenia” -> Klikasz “Edytuj…” -> w nowym okienku zaznaczasz nazwę twojego użytkownika i w polu z checkboxami (tymi kwadracikami) zahaczasz “Pełna kontrola” (pod “Zezwalaj”) -> Potwierdzasz ewentualne ostrzeżenia systemowe, zamykasz wszystkie okienka “Właściwości”. Gotowe, plik jest twój. Teraz skopiuj sobie ten plik (oryginalny) w inne miejsce i podmień go nowym plikiem. Zrestartuj komputer.

Uwaga. Najpierw sprawdź, czy oryginalny plik i ten ściągnięty są w tej samej wersji (gdy nie są coś może się posypać) - PPM na plik -> Właściwości -> karta “Szczegóły” -> linijka “Wersja pliku”. Jeśli są identyczne możesz je zamienić.

Zadzialalo, dzieki :slight_smile:

p.s. a mysz poszla na nowo po SP1