Błąd konfiguracji dysku


(Misiek1987) #1

witam, zawsze formatowałem komputer z pendrive bo CD-ROM mi nie działa, wszystko robię według instrukcji z Internetu i zawsze działało a teraz nie działa, po formatowaniu i wgraniu Windows XP wyświetla mi się tylko informacja że “Nie można uruchomić systemu Windows z powodu sprzętowego błędu konfiguracji dysku.” W googlach znalazłem że może to być powód ze sterownikami RAID do dysku i można zintegrować te sterowniki w programie nLite tylko ze ja nie mam CD-ROM żeby to zrobić.

Da się to jakoś inaczej zrobić?


(falcon89) #2

Podaj model płyty głównej.

Nie musisz mieć napędu, potrzebujesz plik iso z systemem.

nLite poradnik


(Pablo_Wawa) #3

Opisz szczegóły postępowania - co masz na pendrivie, jakie narzędzia używałeś, co konkretnie i skąd instalowałeś.


(Misiek1987) #4

Zawsze bootowałem pendrive według instrukcji z tej strony: http://www.vista.pl/porady/974_jak_zain … _usb_.html i zawsze działało. Teraz jedynie mam pendrive 16GB wcześniej to był pendrive do 8GB. Próbowałem jeszcze kilka razy instalować Windowsa i zauważyłem że nie instaluje mi menu Start, tapet itp. I przy wyborze dysku do instalowania pojawił mi się też mój pendrive a wcześniej chyba tak nie było (oczywiście instaluje na C). Udało mi sie uruchomić Windows poprzez menu z instalacji z pendrive ale właśnie chodzi to topornie i brak w menu Start np. Akcesoria i masę innych rzeczy. Z dysku twardego nie uruchamia się Windows tak jakby go nie było albo czegoś. Bootowanie oczywiście jest przestawione przy instalacji z pendrive na pendirve, a później zmieniam na dysk twardy i to samo jest. Usunąłem nawet partycje ale to tez nic nie dało.


(Pablo_Wawa) #5

Wygląda na skopaną instalkę - tę z pendrive’a. Spróbuj go przygotować na nowo i zainstaluj na czysto system Win XP. Masz pewność co do dobrego działania tego pendrive’a?


(Misiek1987) #6

Pendrive bootowalem już właśnie kilkakrotnie i to z dwoma różnymi systemami home i professional i to samo. A czy Pendrive jest dobry? No jest dobry bo działa normalnie. Może za duży ten Pendrive… Ale przy wgrywaniu na niego windowsa nie pokazuje mi żadnych błędów jest tak jak zawsze i do końca.


(Piotrkijak) #7

Trzeba zainstalować z napędu optycznego. Ja sam próbował na 20 sposobów i w każdym przypadku bootwanie z pena kończyło się bsodem 0x7b. Niestety musisz się pogodzić, że XP to nie Vista, czy 7, że zainstalujesz z pena. Swoją drogą nie przesadzaj, że nie masz 20 czy 30 złotych żeby kupić jakiś używany czytnik CD.

Dodane mniej niż minutę temu

Proszę, tutaj masz za 17 zł. z wysyłką: http://allegro.pl/cd-rom-32x-prod-lg-i2948940954.html.


(Misiek1987) #8

To czemu wcześniej działało a teraz nie chce zatrybić?

Taki napęd mam w stacjonarnym, ja to instaluje w laptopie.

A ten obraz zrobiony w nLite to jak mam go wgrać na pendrive? I jak wgrać tam sterowniki? Skąd je wziąć?


(Piotrkijak) #9

Aha, chyba. że tak. Mimo wszystko i tak to nie jest problem, ponieważ są napędy na USB, które wcale nie są droższe od tych do pecetów. Sterowniki zapewne dostaniesz na stronie producemta, a obraz możesz podmontować przez daemon tools, albo rozpakować programem winrar, ponieważ on obłsuguje ISO.


(Misiek1987) #10

No dobra. Windows się już uruchamia, ale po instalacji nie jest on kompletny, brak dużo opcji, aplikacji, nie ma nawet tapet i w czasie instalacji pomija instalowanie Menu Start… :?