Błąd kontroli CRC przy instalacji

Witam. Od kilku dni zmagam się z problemem przy instalacji gier. Otóż gdy instaluje grę, wszystko do czasu jest ok, jednak w pewnym momencie pojawia się błąd kontroli CRC i instalacja nie może zostać zakończona. Czytałam na ten temat trochę w internecie, część osób wskazywała na uszkodzoną pamięć RAM, ale to raczej nie to. Dla sprawdzenia czy to wina zepsutej płytki z grą, próbowałam zainstalować ją na innym komputerze. I tu sytuacja znów się powtarza, bo dalej wyskakuje ten błąd CRC. Co można na to poradzić? To bardzo uciążliwe, nie mogę przez to nic nowego zainstalować.

Aha, nie wiem czy to istotne, ale podejrzewam że coś może to mieć z tym błędem wspólnego. Jakiś czas temu przy skanowaniu komputera antywirusem online wykryło mi konia trojańskiego Java agent (nie pamiętam już całej nazwy). Wszystko byłoby ok, gdybym to usunęła, ale nie. Głupia zamknęłam program i gdy ponownie skanowałam komputer dwoma innymi antywirusami nic mi już nie wykryło. Także proszę o jakąkolwiek pomoc w tych dwóch sprawach. :frowning: Format dysku odpada, mam tam zbyt wiele danych.

Błąd CRC może oznaczać uszkodzenie zbioru danych i nie poradzi na to nic innego, jak świeża porcja danych.

Błąd ten często objawia się podczas używania uszkodzonej płyty, albo niekompletnie pobranego/skopiowanego archiwum, instalatora, etc…

W takim przypadku, odnośnie archiwum, należy je ponownie pobrać, skopiować. Co do płyty, to już tak łatwo nie będzie.

Skoro na jednym komputerze nie działa i na drugim nie działa, to nie licz, że to wina wirusa.

Chyba, że roznosiłaś go po komputerach :slight_smile:

Spróbuj przeczyścić płytę, ewentualnie zrobić obraz tej płyty jakimś programem (np UltraISO) i zainstalować grę z obrazu.

Może to coś zmieni, pomoże…

Ten problem występuje zarówno przy instalacji gry z płyty, jak i z obrazu .ISO który jest zamontowany w wirtualnym napędzie. Co do obrazu .ISO to pobierałam 3 razy daną grę z różnych źródeł i ciągle jest ten sam problem z tym CRC.

A co do tego trojana Java agent to w jaki sposób mogę go usunąć? Co na to poradzić? Avast i ESET online nie wykrywają tego wirusa. Jest na to jakaś rada?

Dla jasności…

Instalacja zarówno z płyty jak i obrazu nie powodzi się na jednym komputerze, czy na dwóch, ewentualnie większej ilości ?

Co do usuwania wirusów, to w dziale bezpieczeństwo załóż stosowny wątek i przygotuj wymagane logi do sprawdzenia.

Tam oczekuj rozwiązania tego problemu.

P.S.

Podeślij na priv link do obrazu. Sam zobaczę o co biega.

Instalacja z płyty nie powodzi się tylko na jednym- moim komputerze. Instalacja programu z obrazu .iso nie powodzi się zarówno na jednym, jak i drugim komputerze.

To oznacza że płyta jest uszkodzona lub w ogóle źle nagrana, niekompletna.

Prawdopodobnie plik .iso który masz nie został pobrany w całości z internetu.

Witam ponownie - już po testach wskazanego obrazu ISO.

Instalacja zawartości, choć długa, przebiegła bez problemów.

Z uwagi na powyższe zalecam instalację z innej płyty.

Do ponownego pobierania tego obrazu nie będę namawiał, gdyż jest to nielegalne.

Jeżeli do tej pory korzystasz z oryginalnej płyty, to postaraj się o inny nośnik - może od znajomego.

Jeżeli nie, to najwyższy czas, aby się w taki zaopatrzyć.

Obraz ze źródła przez Ciebie podanego działa.

Ponieważ pożądany obraz pobierany był z kilku źródeł i wciąż nie działa, zalecam wykonanie testu pamięci programem MemTest.

Pozdrawiam.

Dziękuję za pomoc.

Najgorsze jest właśnie to, że ten wskazany nośnik, obraz .iso mam zarówno na oryginalnej płycie, jak i na kopii (którą pobrałam właśnie stamtąd, bo myślałam, że mam uszkodzoną oryginalną płytę). I z obu nie idzie zainstalować. :frowning: Zrobię więc ten mem test jak radzisz.

Jeszcze raz dzięki, również pozdrawiam.