Błąd kopiowania danych z pendriva/mp3/czytnika kart oraz wad

Otóż nie mogę kopiować danych z wyżej wymienionych urządzeń na komputer, ale z komputera na nie tak. Pojawia się błąd urządzenia wejścia/wyjścia albo błąd kopiowania danych. A na innych komputerach działają dobrze bez problemów. Gdy wejdę w tryb awaryjny na moim komputerze to wtedy mogę skopiować te dane. Formatowałem wszystkie dyski, instalowałem windowsa i sterowniki na nowo, nowsze też pobierałem i nic nie pomogło. Może usb mam zepsute?

I druga sprawa: Mam problem z działanie klawisza ctrl, gdy go klikne włącza mi się kalkulator/przeglądarka/wyszukiwanie plików albo jakieś dziwne znaki wkleja. Po wczorajszym formacie było dobrze, ale dzisiaj znowu to samo, co to może być?

Cześć, rozdzielmy wypowiedź na dwa osobne problemy :

  1. Spróbuj na innych gniazdach USB w twoim komputerze.

  2. Urządzenia są w 100% sprawne?

  3. Pobierz jakąkolwiek dystrybucję Linuxa posiadającą tryb Live CD i sprawdź, czy na tym systemie też występują takie problemy.

  1. Stało to się po instalacji jakiegoś konkretnego programu, czy tak samo z siebie?

  2. Przeskanuj komputer za pomocą antywirusa + Malwarebytes’ Anti-Malware

  1. Tak sprawdzałem na innych gniazdach USB.

  2. Tak urządzenia na 100% działają dobrze.

  3. Ok zrobię to. Może być opensuse?

Druga sprawa:

  1. Właśnie oto chodzi, że samo z siebie, zainstalowałem windowsa, sterowniki, antywirusa, przegladarke, kodeki, programy które zawsze używam, ale po ich instalacji nie działo nic takiego. Dopiero dzisiaj.

2.Tak skanowałem komputer antywirusem, teraz wezmę się za skanowanie Malwarebytes’ Anti-Malware.

Edit: Przeskandowałem Malwarebytes’ Anti-Malware znalazło cztery infekcje, usunąłem je. Po tej operacji mogłem skopiować część plików, ale nie wszystkie. Na problem z ctrl to nie pomogło.

Jak najbardziej.

Hmmm, trochę dziwne. Używasz Windowsowskiego explorera, czy jakiegoś innego programu? Co do ctrl, szczerze mówiąc dużo pomysłów nie mam. Chodzi o prawy, czy lewy ctrl?

Czy ten problem nie masz z czytnikiem kart?

Myślałem nad tym ctrl’em w szkole, i po prostu spróbuj na innej klawiaturze.

Tak kopiuje pliki przez windowsa(explorer). To lewy i prawy tak samo wariuje teraz zauważyłem, że klawisz F5 kasuje pliki albo włącza odtwarzacz muzyki.

Tak to samo dzieję się z czytnikiem kart/mp3.

Ściągnąłem opensuse(openSUSE-11.2-KDE4-LiveCD-x86_64-iso), ale okazało się, że to tylko wersja 64bitowa i muszą ściągnąć inną wersje.

Co do klawiatury to za bardzo nie mam gdzie pożyczyć, bo większość moich znajomych ma laptopy, ale spróbuje coś zorganizować.

Może klawiatura szwankuje, miałem tak samo, gdy ją zalałem, wysuszyłem, niby OK, ale po kilku dniach działy się podobne rzeczy, jak u ciebie (nie sądzę, że jest zalana, tylko, że może być uszkodzona)

Ok, w takim razie postaram się szybko od kogoś ją na chwile pożyczyć.

Jeszcze jedno czy ta wersja linuxa openSUSE-11.2-GNOME-LiveCD-i686-iso będzie dobra na AMD Athlona XP bo nie chce drugi raz ściągać na marne?

Ściągnij Ubuntu, to na pewno pójdzie :

http://mirrors.ccs.neu.edu/releases.ubu … p-i386.iso

Ściągnąłem tą wersje, co podałeś z tego linka, ale mi nie działa. Ładuje się ubuntu, pojawia się tapeta na górze pasek z trzema przyciskami po prawej i okno z napisem install. Dalej się nic nie dzieje próbowałem 3 razy i czekałem po 10-15 minut i nic. Mogę tylko myszką ruszać, ale w nic nie mogę kliknąć.

Dziwne, nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje.