Błąd krytyczny dysku twardego

 

Witam, mam pewien problem z dyskiem twardym w laptopie. Otóż od dnia dzisiejszego po uruchomieniu laptopa i zalogowaniu się na konto po kilku sekundach wyskakuje komunikat o awarii krytycznej dysku twardego po czym laptop automatycznie się wyłącza. Postanowiłem sprawdzić dysk w trybie awaryjnym za pomocą HD Tune (niestety w zakładce health nic się nie wyświetlało dlatego SMART sprawdziłem w programie HDD SCAN). Z testów wynika chyba że wszystko jest w porządku. Zdjęcie błędu (przepraszam za jakość) oraz screeny z testów wrzucam do załącznika. Proszę o pomoc.

a.thumb.jpg.05ada96d05c7159efbb45b107ce1b.thumb.jpg.25b8ec6f7aed312d6994f53b8fa3c.thumb.jpg.cfc09f7c218ace535b19f6dc301b

Wirus,albo uszkodzony niełączący kabel SATA dysku twardego

CHKDSK

WIN+R

DFRGUI.exe

chkdsk nie wykazał problemów, oczyszczanie dysku (defragmentacja) nie chce się uruchomić, tj. po naciśnięciu na program (lub wpisanie w WIN+R) nic się nie dzieje. Uruchomiłem skanowanie antywirusem w trybie awaryjnym, jak to nie pomoże to format systemu i powinno być ok, nie da rade przywrócić systemu do jakiegoś punktu, bo nie chce się to uruchomić, brakuje mu jakiś plików systemowych, jakby poznikały.