Błąd krytyczny instalacji .Net Framework 4.5


(Jokerv13) #1

Witam! Ostatnio chciałem zainstalować dawno usuniętego .Net Frameworka, wcześniej użyłem cleanup tool. Podczas instalacji wyskakuje mi błąd krytyczny instalacji. Proszę o pomoc.


(darek0107) #2

A w czym go zainstalowałeś? W pralce czy w zlewie? Pisze się przynajmniej jaki się ma system i jaki wystąpił błąd. Jak Ci ma ktoś inaczej pomóc?


(Jokerv13) #3

Windows 7


(arapo) #4

cześć @Krzyszparku - może tu znajdziesz rozwiązanie > http://support.microsoft.com/kb/976982

czy podczas instalacji wykazuje błąd instalacyjny? (nr błędu) czyściłeś rejestr? 

skąd pobierasz plik instalacyjny-  http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=30653

obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=EJGBhin8-4U

Z tego co wiem to Net. Framework 3,5 jest domyślnie instalowany na Windows 7 może przywróć tą wersję, a później aktualizuj


(Jokerv13) #5

Żadna z wymienionych metod nie podziałała, dodatkowo podczas uruchamiania niektórych programów wyświetla się komunikat: “Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0xc0000135). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację.”


(arapo) #6

>może wskazywać na obecność wirusa (uszkodzona aplikacja)

Moja rada załóż temat w dziale “Bezpieczeństwo” i wykonaj te czynności 

Pobierz Farbar Recovery Scan Tool http://www.bleepingc…very-scan-tool/ zgodny z wersją systemu 32-bit lub 64-bit. 

Uruchom FRST i kliknij Scan. Pokaż raport FRST i Addition.

Raporty umieść na http://wklej.org/ i podaj link. 


(Jokerv13) #7

FRST: 

http://wklej.org/hash/a8be4271171/

 

Addition: 

http://wklej.org/id/1598695/


(arapo) #8

prosiłem abyś to zrobił w dziale “Bezpieczeństwo” (masz infekcję)> musisz czekać na zrobienie skryptu przez kogoś kto to cię pokieruje i na dalsze polecenia


(Jokerv13) #9

Dobrze już teraz umieściłem temat w dziale bezpieczeństwo i czekam na dalsze instrukcje.


(Jokerv13) #10

Instalacja nadal się nie powodzi pomimo wykonania czynności, które zlecił mi inny użytkownik. 


(Bogdan_G) #11

Sprawdź, co masz w systemie z net frameworka 4.5. W ukrytym systemowym folderze Installer, są instalatory msi i poprawki. Tak się sprawdza: najeżdża się kursorem na kolejne pozycje i czyta, co to jest, bo nazwy plików są cyfrowo literowe. Powiedzmy, że znajdujesz netframeworka 4.5 clienta, to z opcji prawokliku możesz go ponownie zainstalować. Gdy się nie da, to usuwa się wadliwy plik. Ukrywanie chronionych plików i folderów, oraz ukrywanie rozszerzeń, odznaczasz w opcjach folderów - menu widok. Zaznaczasz pokazywanie ukrytych folderów. Wtedy zastosuj i OK.

 

Po usunięciu, gdyby był plik frameworka 4.5 nie do odzyskania, albo, gdyby nie było wcale tego pliku w folderze Installer, to otwierasz regedit.exe sprawdzasz wszystkie pozycje w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ Czyli zaznaczasz, a po prawej wyświetla się, co to jest za aplikacja. W logu pisze, że masz Microsoft .NET Framework 4.5.2 (HKLM…{92FB6C44-E685-45AD-9B20-CADF4CABA132} - 1033) (Version: 4.5.51209 - Microsoft Corporation) i trzeba usunąć konkretnie ten klucz. Tylko się nie pomyl!

 

Przeczyść system ccleanerem i możesz pobierać net framework 4.5. Pełny instalator jest na DP

http://www.dobreprogramy.pl/.NET-Framework,Program,Windows,35626.html


(Jokerv13) #12

Niestety nie mam folderu “Installer”, a jak mniemam powinien się znajdować w folderze “Windows” na dysku C. Zaznaczyłem pokazywanie ukrytych folderów. 


(arapo) #13

Mam jedno zasadnicze pytanie, czy siódemkę masz legalną, bo jeżeli pirat to nie “łyknie” aktualizacji, a framework to jedna z aktualizacji kb-ków  

Nie wnikając w szczegóły link do poczytania   http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-windows_update/kb2858725net-451-install-failed-error-code-643/0fb6ba38-ec71-4359-982f-f6e0e2c0d648 


(Bogdan_G) #14

Odznacz ukrywanie chronionych. Folder INSTALLER musisz mieć.


(Jokerv13) #15

Tak mam oryginalną siódemkę, może wcześniej o tym nie wspomniałem, ale kiedyś omyłkowo usunąłem wszystkie Frameworki z komputera za pomocą programu Glary Utilites (mogłem coś źle zaznaczyć lub plik nie usunął się w całości). Teraz już mam folder “Installer” i właśnie zabieram się do roboty.