Błąd krytyczny po "czystej" instalacji Windows 10

(Bartolini89) #1

Utworzyłem nową partycję i zainstalowałem na niej Windows 10 na “czysto”. Niestety po załadowaniu się systemu następuje zwis i pojawienie się niebieskiego ekrany informującym o niespodziewanym błędzie pozostaje, tylko wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania. Po ponownym uruchomieniu nie ma możliwości naprawy ani przywrócenia pozostaje, tylko wybór pierwszego systemu.

(Mark7) #2

RAM albo dysk.

(Bartolini89) #3

Ale co ram, albo dysk? Dysk ostatnio sprawdzałem jest ok jeden system działa drugi nie, dość dziwna sytuacja…

(D35CART35) #4

Posiadasz dualboot, i jaki jest drugi system na tym dysku?

(Bartolini89) #5

Na pierwszej partycji mam Windows 8.1 na drugiej miał być Windows 10 no ale nie udało się… Usunąłem partycję i próbowałem scalić nieprzydzielone miejsce z powrotem do dysku C: ale nie udało się (podobno to nie jest taka prosta sprawa), więc olałem temat. Spróbuję utworzyć jeszcze raz nową partycję z nieprzydzielonego miejsca i zainstalować, ale na czysto Windows 8.1 bez zbędnych aplikacji, które mam po recovery system na dysku C: zobaczę czy to się uda czy pojawi się problem jak przy Windows 10. Jeżeli znowu będzie problem to zastąpię Windows 8.1 po recovery system Windows 10 (ta opcja działała) i wykonam rozruch na czysto Windows 10 wtedy bezpośrednio z systemu.

Świeża czysta kopia Windows 8.1 na osobnej partycji zainstalowała się bez żadnego problemu. Jakieś pomysły co zrobić z Windows 10?

(maker3) #6

Możesz zacząć od podania specyfikacji komputera, wszelkich nietypowych urządzeń.

(Bartolini89) #7

Mam podłączoną klawiaturę, mysz, monitor, głośniki i urządzenie wielofunkcyjne.