Błąd krytyczny po "czystej" instalacji Windows 10

Utworzyłem nową partycję i zainstalowałem na niej Windows 10 na “czysto”. Niestety po załadowaniu się systemu następuje zwis i pojawienie się niebieskiego ekrany informującym o niespodziewanym błędzie pozostaje, tylko wyłączenie laptopa przyciskiem zasilania. Po ponownym uruchomieniu nie ma możliwości naprawy ani przywrócenia pozostaje, tylko wybór pierwszego systemu.

RAM albo dysk.

Ale co ram, albo dysk? Dysk ostatnio sprawdzałem jest ok jeden system działa drugi nie, dość dziwna sytuacja…

Posiadasz dualboot, i jaki jest drugi system na tym dysku?

Na pierwszej partycji mam Windows 8.1 na drugiej miał być Windows 10 no ale nie udało się… Usunąłem partycję i próbowałem scalić nieprzydzielone miejsce z powrotem do dysku C: ale nie udało się (podobno to nie jest taka prosta sprawa), więc olałem temat. Spróbuję utworzyć jeszcze raz nową partycję z nieprzydzielonego miejsca i zainstalować, ale na czysto Windows 8.1 bez zbędnych aplikacji, które mam po recovery system na dysku C: zobaczę czy to się uda czy pojawi się problem jak przy Windows 10. Jeżeli znowu będzie problem to zastąpię Windows 8.1 po recovery system Windows 10 (ta opcja działała) i wykonam rozruch na czysto Windows 10 wtedy bezpośrednio z systemu.

Świeża czysta kopia Windows 8.1 na osobnej partycji zainstalowała się bez żadnego problemu. Jakieś pomysły co zrobić z Windows 10?

Możesz zacząć od podania specyfikacji komputera, wszelkich nietypowych urządzeń.

Mam podłączoną klawiaturę, mysz, monitor, głośniki i urządzenie wielofunkcyjne.