Błąd krytyczny systemu, brak reakcji na auto-odzyskanie syst

Witam, tym razem zwracam się do was z prośbą o pomoc w takowej sytuacji:

Dzisiaj na moim laptopie z Windows 8 chciałem otworzyć Play Online [i się połączyć z netem wiadomo] jakieś tam błędy wyskakiwały klikałem OK, OK, OK itd… i nagle wyskoczył niebieski ekran [mniej więcej taki tylko na niebieskim tle]:

:frowning:

Komputer znalazł problem i należy go uruchomić ponownie.

Trwa zbieranie informacji o błędzie. Po zakończeniu tego

procesu komputer zostanie automatycznie uruchomiony

ponownie.

I potem jeszcze chwilę się wyświetliło LOGO SAMSUNG a pod nim taki napis:

“Przygotowywanie automatycznej naprawy.”

A następnie czarny ekran i nic… i nic… i nic… . Mam ważny film do zmontowania…

Jak byście potrzebowali więcej info. napisz co trzeba podam.

Pozdrawiam Czikoo

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

http://www.samsung.com/pl/poradnik/notebooki.html#none

Zobacz Recovery czy zadziała

Obejrzyj filmik Wykonanie podstawowego przywrócenia.

Błąd krytyczny systemu, brak reakcji na auto-odzyskanie systemu

Nie brzmi to lepiej i bardziej informacyjnie?

Niestety nie da się jak robię to co na filmiku Włączam I przytrzymuję F4 to po chwili znów czarny ekran… ale już jest postęp bez tego niebieskiego :confused:

Dodane 23.08.2013 (Pt) 22:06

semtex thx bo właśnie nie wiedziałem jaki dać temat

Coś padło podejrzewam dysk.

Ściągnij Hiren Boot CD

http://www.hirensbootcd.org/files/Hiren … D.15.2.zip

Wypakuj tylko raz będzie ISO i to wypal na CD polecam cdburnerxp opcja nagraj obraz ISO.

http://www.dobreprogramy.pl/CDBurnerXP, … 13218.html

Zbootuj odpal MiniXp

  • po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu

  • w HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HDD Scan (Old Version)

  • zrób skanowanie poczekaj aż skanowanie zostanie zakończone i zrób screena i wrzuć gdzieś do neta

  • W HDD Scan (Old Version) kliknij S.M.A.R.T i zrób screena i wrzuć gdzieś do neta.

Co masz na myśli pisząc, że chciałeś otworzyć Play Online i czy próbowałeś uruchomić system w trybie awaryjnym?

No po prostu Play Online to jest program w który trzeba wejść żeby się połączyć z netem. Nie da się w trybie awaryjnym…

Dodane 24.08.2013 (So) 8:39

Nie ma ISO.

Jest tylko to:

BurnCDCC

BurnToCD

changes

DefaultKeyboardPatach

HBC

HBCDCustomizer

Hiren’s.BootCD.1.5.2

Patach

PatachInfo

Witaj.

Obraz iso, to jest plik o nazwie Hiren’s.BootCD.1.5.2.iso

Pozdrawiam.

aaa ja jednak jeszcze jestem ciemny w tych sprawach… :slight_smile:

Dodane 24.08.2013 (So) 9:57

mrFreeze

Wypaliłem płytę z tym ISO włożyłem do laptopa włączyłem i nic czy coś źle zrobiłem ?

Żeby Hiren’s.BootCD się uruchomił, musisz w BIOS-ie ustawić boot-owanie z napędu w którym włożona jest płyta z obrazem ISO.

Spróbuj zrobić jeszcze jedną rzecz, mianowicie uruchom ponownie laptopa kiedy pojawi się czarny ekran z białymi opisami ładowania się sterowników i urządzeń wciśnij F8 aby wywołać menu zaawansowanych ustawień systemu,

http://obrazki.elektroda.pl/7097060900_1359649132.png

(Sreen jest z win7, ale w win8 jest podobny) następnie strzałkami na klawiaturze wybierz opcję “ostatnia znana dobra konfiguracja” i wciśnij ENTER. Jeśli system mimo to nie uruchomi się, to powtórz operację, ale tym razem spróbuj uruchomić system w trybie wybierając w menu “tryb awaryjny”. Po uruchomieniu tego trybu odinstaluj aplikację PLAY, przeczyść system CCLeaner-em i ponownie spróbuj uruchomić system, tym razem w trybie normalnym. Może się też zdarzyć iż w Twoim przypadku Windows od razu wyświetli tryb naprawczy. W takim przypadku wybierz opcję “napraw” i podążaj za poleceniami kreatora. Upewnij się czy laptop pracuje na zasilaniu sieciowym a nie na baterii, bo ta operacja może potrwać.

A jak to zrobić ? :oops:

Dodane 24.08.2013 (So) 11:51

Ale jak go uruchamiam to pojawia się LOGO SAMSUNG i potem na chwilkę takie kółeczko że coś się ładuje a potem czarny ekran i nic.

Przeczytaj dokładnie instrukcję którą Ci napisałem i napisz czego nie rozumiesz.

Bo nie pojawia się czarny ekran a białymi opisami ładowania się sterowników i urządzeń… pojawia się tylko LOGO a potem cały czarny ekran.

Próbuj przyciskać F8, zaraz po uruchomieniu komputera.

niestety ale nic się nie dzieje… :’(

Nie będzie się nić działo. To jest Windows 8, tutaj tryb awaryjny nie działa spod klawisza F8.

Miałeś zbootować płytę z Hiren a nie jakieś tryby awaryjne jak nie działa “Naprawa Automatyczna” nie ma cudu, że odpalisz tryb awaryjny. Masz wszystko opisane jak wypalić ISO napisałem wyrażnie raz wypakuj rozpakowałeś ISO. Jak wypalić też napisałem. Tak przygotowaną płytę wrzuć do napędu i ją zbootuj.

mrFreeze ok ale jak ją zbootować acha że na działającym komputerze a potem do lapka ją włożyć ?

Dodane 24.08.2013 (So) 20:28

???

Najpierw wypal płytę w sprawnym komputerze ISO masz wypalić na CD Opcja Nagraj obraz ISO podasz ścieżkę do pliku wypalisz. Wrzucisz do napędu w laptopie zbootujesz wciśnij F12 lub F11 będzie boot menu wybierz napęd i enter i czekaj póki się nie odpali MiniXp.