Błąd ładowania systemu operacyjnego

… taki komunikant pojawił się w trakcie użytkowania notebooka HP COMPAQ nx7300. Ponoć nic nie było instalowane czy reinstalowane… Sprawdzałem BIOS :^o (F.0A) (test dysku, pamięci) ale nic nie dało, próba instalacji WIN XP z płytki - komunikat: INSTALATOR NIE ZNALAZŁ ŻADNEJ STACJI DYSKÓW TWARDYCH ZAINSTALOWANYCH NA TYM KOMPUTERZE. Zmieniam dysk na nowy (czysty), próba instalacji WIN XP-podobnie nie widać dysku twardego. :o

Na forach czytałem o: BIOSie - ale nie wiem jak go wczytać, o zasilaczu - ale tego w notebooku raczej nie zrobię.

Czy poradzićie jak zaktualizować bios? Czy to jego wina? :?

Albo w biosie wyłącz AHCI mode, ale zintegruj z płytą xp’ka sterowniki sata

zaktualizować BIOS jakoś mi się udało, ale to nic nie dało: dalej nie widzi dysku twardego.

Ten bios jest ubogi w przełączniki; nie zauważyłem żadnych punktów odnośnie AHCI MODE ani SATA.

menu składa się z FILE-SECUTITY-DIAGNOSTIC-SYSTEM INF… W tym ostatnim pozmieniałem parametry: HDD TRANSL.MODE z LBA ass. na Bit-shift, ale bez rezultatu. Tak samo SATA NAITIVE MODE z Enable na Disable - zero zmian.

Spód notebooka jest bardzo rozgrzany… a nie pracuje przecież długo ani intensywnie. Coraz bardziej obstawiam… zasilacz

Musisz zintegrować sterowniki do dysku sata z płytą instalacyjną XP. Tutaj masz opis jak to zrobić: http://forum.instalki.pl/viewtopic.php?f=43&t=14012/