Błąd ładowania systemu operacyjnego

(Marcinek6000) #1

Witam,

Mam problemy z kompem, więc instalowałem windowsa, pare razy w ciągu dnia, bo zawsze jakis błąd wyskakiwał, albo się zainstalował, a do pulpitu i tak nie chciał sie załadować. Albo się załadował, ale bardzo muliło. Przy którejś z kolei instalacji już nawet dysku "c" tego z windowsem nie dało się sformatować, jakiś błąd wyskakiwał, coś w stylu "nie można sformatować dysku c"; Zrestartowałem i od tej pory nawet nie mogę przejść do instalacji windowsa. Po starcie komputera, po minięciu pierwszego okna z informacją "Wciśnij delete, aby przejść do menu BIOS" jest kolejne okienko i tam jak zawsze na dole wyświetlała się linijka tekstu"wciśnij jakikolwiek przycisk żeby uruchomić instalację systemu" tak teraz pisze "błąd ładowania systemu operacyjnego" i tak na tym ciągle stoi.

PS: Musiałem odzyskiwać na tym forum hasło, bo nie pamiętałem, mam je teraz takie głupie, ciężkie do zapamiętania, a może to głupio zabrzmi, ale pierwszy raz się spotykam z tym, żebym nie mógł znaleźć opcji zmiany hasła, wydaje mi się, że przeszukałem cały panel w profilu, jest w ogóle taka możliwość na tym forum?

(Szotek5) #2

marcinek6000 , prawdopodobnie dysk padł. Spróbuj go wpiąć do innego komputera jako dodatkowy i sprawdź go HD Tune zakładka "Health" (daj screen). Bardzo prawdopodobne że to on jest winny.

(Marcinek6000) #3

WOHO kopanie w częściach to już nie robota dla takich noobów jak ja, brzmi groźnie, lepiej do komputerowego zaniosę, chyb ze ktoś ma inny pomysł, a jak nie to zostawiam jeszcze pytanie z Post Scriptum. W każdym razie dzięki kolego za odpowiedź

(Szotek5) #4

marcinek6000 , napisałeś, że boisz się cokolwiek rozkręcać ale czy była by możliwość rozkręcenia obudowy i odłączenia i ponownego podłączenia dysku (to tylko 2 kabelki :stuck_out_tongue: )? Być może tylko złącze jest poluzowane/zakurzone.

(Marcinek6000) #5

heh miałem tylko jeden kabelek(składający się z czterech mniejszych, ale jedna wtyczka)wyciągnąłem, otrzepałem, włączyłem i nic:(

(jasiekb) #6

Powinieneś mieć 2 wtyczki:

1- kabel sygnałowy (biegnący od płyty głównej),

2- kabel zasilający (od zasilacza)

(Marcinek6000) #7

ach ten do zasilacza, taki w kształcie grubego paska, mam go tak głupio wpięty, że aby go wyjąć musiałbym rozmontowywać zasilacz, żeby dać radę go wyciągnąć i włożyć z powrotem, ale widać go i wpięty jest, uderzając w niego śrubokrętem czułem, że jest osadzony wystarczająco głęboko, jestem pewny, że dobrze siedzi. Nie sądzę, by to była wina kabli, często miałem podobne problemy, tylko nigdy aż tak, żeby w ogóle nie mógł instalacji uruchomić.