Błąd ładowania systemu operacyjnego

Witam

Kupiłem komputer bez systemu operacyjnego. Nie było nawet biosa. Podczas próby instalacji Windows XP przy formatowaniu partycji (doszło do 2% tylko, partycja C) nastąpił reset komputera. Teraz po włączeniu komputera od razu wyświetla się komunikat: “Błąd ładowania systemu operacyjnego”. Nigdy nie spotkałem się z takim problemem i kompletnie nie wiem co mam zrobić. Na żadnym forum też nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź i z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy.

Komputer bez BIOS-a? Pierwsza taka sytuacja. W jaki sposób on w ogóle wystartował? Może więcej informacji, sprzęt, system.

http://forum.pcformat.pl/Blad-ladowania … ndows-XP-t Kwestia Biosu odp microsoftu http://support.microsoft.com/kb/326676/pl

Na początek radzę sprawdzić jakimś botowalnym programem sprawność HDD. System oryginalny? Komputer sie resetuje bez BSoD? Podaj specyfikacje kompa.

Próbowałem zainstalować Windows XP Professional i oczywiście oryginał :slight_smile:

Specyfikacja sprzętu:

Procesor - AMD ATHLONII model x220, 2x2.80GHz AM3 z wentylatorem i radiatorem

Płyta głóna - MSI GF615M-P33 V2 Ge Force 7025 Socket AM3 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Pamięć RAM - ELIXIR/GOODRAM DDR3 4GB 4096 1333MHz CL9

Dysk twardy - HDD SEAGATE 500GB SATA2 16MB 7200rpm

Napęd +/-RW - BLACK SAMSUNG 22x

Karta muzyczna - Zintegrowana 5.1 Channel HD Audio (Audio Codec)

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 7025

Karta sieciowa - Zintegrowana 10/100 Mbit/s

Zasilacz - ATX 480Watt PSU MOLEX/SATA SILENT FUN

Tyle wiem jeśli chodzi o specyfikacje sprzętu.

EDIT: Nie rozumiem dlaczego nie ma bootowania z płyty CD kiedy jest w napędzie tylko od razu wyskakuje ten komunikat. Może ktoś mi to wytłumaczyć?

Wydaje mi się że jak jednak wystartował, to musi mieć jakiś BIOS. Też proponowałbym sprawdzić stan techniczny dysku twardego. Ewentualnie jeżeli jest to dysk twardy oparty o interfejs SATA, to trzeba się zaopatrzyć w sterowniki do kontrolera SATA, instalator Windows XP domyślnie ich nie posiada.

Ok zaraz poszukam jakiegoś programu tylko, że i z tym będzie problem, bo skoro nie bootuje Windowsa z płyty to z jakimkolwiek programem chyba będzie tak samo( czy się mylę? ). Co do BIOSa to przy włączeniu komputera nie ma żadnego ekranu startowego tylko odrazu ten komunikat na czarnym tle i tu pojawia się kolejne pytanie, skoro jest BIOS to jak dostać się do jego opcji?

http://www.laart.eu/pc_serwis/bios-wejscie.htm

Udało się wystartować opcje BIOSu poprzez klawisz Delete :slight_smile: tylko co dalej? :stuck_out_tongue:

Dodane 16.10.2011 (N) 16:47

Zmieniłem ustawienie bootowania i Windows wystartował z płyty :slight_smile: niby takie proste rozwiązanie a takie zamieszanie :stuck_out_tongue: dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: temat do zamknięcia :slight_smile:

Chwila. CZegoś tutaj nie rozumiem. Skoro chodziło o wejście do biosu i o zmienienie kolejności bootowania, to jakim cudem doszedłeś do formatowania do 2 %?

Czegoś tutaj nie rozumiem.