Błąd ładowania systemu operacyjnego


(Tomek18pl) #1

Witam

Kupiłem komputer bez systemu operacyjnego. Nie było nawet biosa. Podczas próby instalacji Windows XP przy formatowaniu partycji (doszło do 2% tylko, partycja C) nastąpił reset komputera. Teraz po włączeniu komputera od razu wyświetla się komunikat: "Błąd ładowania systemu operacyjnego". Nigdy nie spotkałem się z takim problemem i kompletnie nie wiem co mam zrobić. Na żadnym forum też nie znalazłem żadnej odpowiedzi.

Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź i z góry dziękuje za wszelkie próby pomocy.


(Adam Bialek) #2

Komputer bez BIOS-a? Pierwsza taka sytuacja. W jaki sposób on w ogóle wystartował? Może więcej informacji, sprzęt, system.


(Spandau) #3

http://forum.pcformat.pl/Blad-ladowania … ndows-XP-t Kwestia Biosu odp microsoftu http://support.microsoft.com/kb/326676/pl


(Lufcik) #4

Na początek radzę sprawdzić jakimś botowalnym programem sprawność HDD. System oryginalny? Komputer sie resetuje bez BSoD? Podaj specyfikacje kompa.


(Tomek18pl) #5

Próbowałem zainstalować Windows XP Professional i oczywiście oryginał :slight_smile:

Specyfikacja sprzętu:

Procesor - AMD ATHLONII model x220, 2x2.80GHz AM3 z wentylatorem i radiatorem

Płyta głóna - MSI GF615M-P33 V2 Ge Force 7025 Socket AM3 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Pamięć RAM - ELIXIR/GOODRAM DDR3 4GB 4096 1333MHz CL9

Dysk twardy - HDD SEAGATE 500GB SATA2 16MB 7200rpm

Napęd +/-RW - BLACK SAMSUNG 22x

Karta muzyczna - Zintegrowana 5.1 Channel HD Audio (Audio Codec)

Karta graficzna - NVIDIA GeForce 7025

Karta sieciowa - Zintegrowana 10/100 Mbit/s

Zasilacz - ATX 480Watt PSU MOLEX/SATA SILENT FUN

Tyle wiem jeśli chodzi o specyfikacje sprzętu.

EDIT: Nie rozumiem dlaczego nie ma bootowania z płyty CD kiedy jest w napędzie tylko od razu wyskakuje ten komunikat. Może ktoś mi to wytłumaczyć?


(Pablo79) #6

Wydaje mi się że jak jednak wystartował, to musi mieć jakiś BIOS. Też proponowałbym sprawdzić stan techniczny dysku twardego. Ewentualnie jeżeli jest to dysk twardy oparty o interfejs SATA, to trzeba się zaopatrzyć w sterowniki do kontrolera SATA, instalator Windows XP domyślnie ich nie posiada.


(Tomek18pl) #7

Ok zaraz poszukam jakiegoś programu tylko, że i z tym będzie problem, bo skoro nie bootuje Windowsa z płyty to z jakimkolwiek programem chyba będzie tak samo( czy się mylę? ). Co do BIOSa to przy włączeniu komputera nie ma żadnego ekranu startowego tylko odrazu ten komunikat na czarnym tle i tu pojawia się kolejne pytanie, skoro jest BIOS to jak dostać się do jego opcji?


(Spandau) #8

http://www.laart.eu/pc_serwis/bios-wejscie.htm


(Tomek18pl) #9

Udało się wystartować opcje BIOSu poprzez klawisz Delete :slight_smile: tylko co dalej? :stuck_out_tongue:

Dodane 16.10.2011 (N) 16:47

Zmieniłem ustawienie bootowania i Windows wystartował z płyty :slight_smile: niby takie proste rozwiązanie a takie zamieszanie :stuck_out_tongue: dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: temat do zamknięcia :slight_smile:


(Lufcik) #10

Chwila. CZegoś tutaj nie rozumiem. Skoro chodziło o wejście do biosu i o zmienienie kolejności bootowania, to jakim cudem doszedłeś do formatowania do 2 %?

Czegoś tutaj nie rozumiem.