Błąd logowania do serwerów EA w Mass Effect 3

Przypomina mi się że miałem podobny problem z DLC przy ME2, o ile dobrze pamiętam, przestawiałem w Config.exe > Network > Kartę sieciową czy coś w tym stylu ,aktywacja po kablu > uwierzytelnianie po WIFI = konflikt (chyba w menedżerze wyłączałem też jedną z kart), na pewno coś robiłem przy tym ustawieniu karty, potem zapisywałem ustawienia czy coś…Może u Ciebie jest podobnie, pogrzeb w tym “rejonie”.

Sprawdź czy plik zapisuje się poprawnie : %profil%BioWare\Mass Effect 3\systeminformation.xml > poszukaj network.

Dobrze robisz ;). Ja zacząłem od ME3, potem ME2 > import save i znowu ME3, a teraz muszę od nowa zagrać od 1 do 3 :D. Gra jest niesamowita i fantastyczna.

I nie zrażaj się jeżeli EA cię w końcu oleje, tak jak pisałem należy raczej zawracać głowę Bioware.

Oczywiście możesz jeszcze spróbować wyłączyć antywirusa/firewalla, czasami na skutek błędu takie programy mogą blokować niewinne gry. Oczywiście nie wystarczy wybrać opcji “zamknij”, trzeba się upewnić że wszystkie usługi faktycznie się zatrzymały (ewentualnie odinstalować aplikację i zainstalować na nowo) - zachęcam by to sprawdzić choć rada wydaje się być niedorzeczna. Dwa razy miałem taką sytuację, przekopałem się przez ustawienia i opcje ale nie znalazłem reguły odpowiadającej za blokowanie a mimo to po reinstalacji (raz był to avast a raz comodo) gry działały normalnie.

Firewall - odpowiednia reguła zezwalająca na dostęp do sieci zrobiona.

%profil%BioWare\Mass Effect 3\systeminformation.xml - nigdzie tego pliku znaleźć nie mogę.

Dzisiaj pod odpaleniu Origina zaczęły mi się zasysać wszystkie dodatki które miałem kupione, ale po reinstalacji nie instalowałem ich. Do tego brak możliwości synchronizacji plików z serwerem - widać ktoś coś grzebie.

Origin Games\Mass Effect 3\Data\MassEffect3Config.xml > ${USERDATA_DIR}\SystemInformation.xml <- masz ?

Tak, mam. Ale plik systeminformation.xml znajduję tylko w katalogu ME1.

EA ci pomogło?

Z braku czasu nie miałem kiedy się tą sprawą zająć. Dzisiaj w końcu zadzwoniłem. Ciągle nie wiedzieli co jest nie tak. Zasugerowałem usunięcie gry z mojej biblioteki i danie mi nowego klucza. Wszystko już działa.

Czyli jednak wadliwy klucz był ?

Na to wychodzi.

No ale teraz wreszcie pograsz :stuck_out_tongue: