Błąd logowania do systemu

(Grzesiek1925) #1

Witam,

Mam problem. Otóż wcześniej miałem problem ze skompresowanym dyskiem, lecz go rozwiązałem... Lecz nastąpił następny... Gdy chcę zalogować się do windowsa wyskakuje, że nie może załadować profilu... mam tylko jeden profil. Przez tryb awaryjny wejść nie mogę. Są jakieś inne rozwiązania?

(Piotrkijak) #2

Tak, nie masz innego wyjścia, jak usunąć profil i założyć nowy, bo go nie naprawisz już. Na szczęście, Windows XP na ukryte konto administratora, dzięki czemu możesz skopiować pliki i utworzyć nowe konto. Aby na nie wejść, na ekranie logowania wciśnij 2xctr,alt i delete i wpisz w nazwę użytkownika Administrator i wciśnij enter. Teraz przejdź do C:\Documents and Setting\nazwa twojego uszkodzonego konta i tam będziesz miał foldery pulpit, moje dokumenty itd., tak więc będziesz mógł na spokojnie wszystko przekopiować. Potem wchodzisz w panel sterowania->konta użytkowników, kasujesz to uszkodzone konto i zakładasz nowe.

(Grzesiek1925) #3

Tylko zapomniałem dodać, że to jest windows vista... A i nie mam hasła do profilu

(Piotrkijak) #4

No to kolego, to jest dział dla Windows XP i starszych systemów. Dla Visty jest osobny, ale niech Ci już będzie. Przypomniało mi się jeszcze o przywracaniu systemu. Zabootuj płytkę z Vistą, i po załadowaniu plików, będziesz miał opcję zainstaluj teraz i napraw w lewym dolnym rogu - wybierasz napraw, potem wybierasz przywracanie systemu i wybierasz datę i godzinę kiedy było wszystko ok. Na pewno pomoże.

(Grzesiek1925) #5

No to chyba pozostaje mi tylko format... Bo nie utworzyło mi wcześniej kopi zapasowej...

Nie da się poprzez cmd utworzyć innego usera?

(Piotrkijak) #6

Obawiam się, że nie, chociaż pewny nie jestem. Dane możesz odzyskać przy użyciu np. Ubuntu live cd, albo udaj się do kolegi z dyskiem, poproś żeby Ci go podłączył jako slave i wtedy spod jego Windowsa możesz skopiować dane na inną partycję twojego dysku.

(Grzesiek1925) #7

Dobra... zrobiłem formata systemu, ale mam problem, gdyż formatowałem jedną partycję i przy starcie pokazuje, że niby są 2 windowsy... Ale jak wybiorę ten stary to tylko restartuje się komputer od razu. Gdzie mogę usunąć pliki do tego aby się nie wyświetlało przy starcie wyboru systemu?

(Piotrkijak) #8

Wciśnij klawisze logo Windows i r, wpisz msconfig, wciśnij enter, przejdź do zakładki rozruch, zaznacz wpis starego Windowsa, kliknij usuń i ok.

(Grzesiek1925) #9

Dzięki pomogło :wink: