Błąd Maverica?


(nowy2781) #1

Hej, macie podobny problem z maverickiem. Tak mniej więcej raz w miesiącu zastyga mi cały system. Kursor myszki się rusza ale kompletnie nic nie dział, nic nie da się kliknąć, żaden przycisk klawiatury nie odpowiada - oczywiście poza twardym resetem. 

 

Druga sprawa, trochę częściej niż raz w miesiącu znika mi kursor myszki - znika ale ruszając myszką widzę, że "lata" po elementach strony bo hovery się podświetlają - w tym wypadku pomaga zamknięcie klapy i ponowne zalogowanie w systemie.


#2

Raczej masz coś "skopane" w systemie. Ja używam nowego systemu od początku jak wyszedł i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem.


(nowy2781) #3

Ok, dzięki za odpowiedź. Dzisiaj właśnie dwa razy mi zastygł - myszka jednak wtedy też nie chodzi, a zamknięcie klapy nie pomaga - system nie przechodzi w stan uśpienia, monitor nie gaśnie. Dziwne, ale takie sytuacje miałem w zasadzie prawie od początku po zrobieniu update do Maverica.


#4

Możliwe że Twój problem jest związany z jakimś urządzeniem, np. mysz. Czytałem że możliwym źródłem problemów są czasem np. myszy łączone po BT.


(macminik) #5

Zacznij od naprawy uprawnień przy pomocy Dysk Utilites. Jeśli to nie pomoże, trzeba być może zainsatalować od nowa, z tym że osobiście polecam zrobić sobie pendrive z Mavroicks i instalowac na czysto.