Błąd Maverica?

Hej, macie podobny problem z maverickiem. Tak mniej więcej raz w miesiącu zastyga mi cały system. Kursor myszki się rusza ale kompletnie nic nie dział, nic nie da się kliknąć, żaden przycisk klawiatury nie odpowiada - oczywiście poza twardym resetem. 

 

Druga sprawa, trochę częściej niż raz w miesiącu znika mi kursor myszki - znika ale ruszając myszką widzę, że “lata” po elementach strony bo hovery się podświetlają - w tym wypadku pomaga zamknięcie klapy i ponowne zalogowanie w systemie.

Raczej masz coś “skopane” w systemie. Ja używam nowego systemu od początku jak wyszedł i nigdy czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Ok, dzięki za odpowiedź. Dzisiaj właśnie dwa razy mi zastygł - myszka jednak wtedy też nie chodzi, a zamknięcie klapy nie pomaga - system nie przechodzi w stan uśpienia, monitor nie gaśnie. Dziwne, ale takie sytuacje miałem w zasadzie prawie od początku po zrobieniu update do Maverica.

Możliwe że Twój problem jest związany z jakimś urządzeniem, np. mysz. Czytałem że możliwym źródłem problemów są czasem np. myszy łączone po BT.

Zacznij od naprawy uprawnień przy pomocy Dysk Utilites. Jeśli to nie pomoże, trzeba być może zainsatalować od nowa, z tym że osobiście polecam zrobić sobie pendrive z Mavroicks i instalowac na czysto.