Błąd miniportów WAN

Witam.
Z dnia na dzień pojawił się błąd portów WAN (jak na zrzucie nr. 1). Przy próbie aktualizacji/reinstalacji wyskakuje błąd, jak na zrzucie nr. 2. Portów nie da się odinstalować! Co ciekawe, internet działa lecz w paśmie 2,4 GHZ bez zmian natomiast w paśmie 5 GHZ przesył spadł z ok. 115 do 13 Mbit! (to jest ok. 90%!). Jakaś podpowiedź?
Windows 7 Pro 64 bit, świeża instalacja (ok. 1 tydzień), wszystkie Windows Update pociągnięte, karta TP-Link TL-WDN3800. Z kartą nigdy nie było problemów.
Pozdrawiam.

Coś jest naknocone z instalacją karty. Dlaczego jest intel ethernet connection (2) ? Błąd pliku oznacza, że sterownik jest uszkodzony. System albo użytkownik tę kartę dwa razy zainstalował. Odinstaluj oprogramowanie tej karty przez Programy i funkcje. Odinstaluj kartę przez menedżer urządzeń (jeśli to możliwe zaznacz pole usuń również oprogramowanie). Po ponownym uruchomieniu systemu wyczyść stos tcpip. Do tego służą dwa polecenia wiersza poleceń 1) Netsh int ip reset (tutaj nie rób restartu) 2) netsh winsock reset (teraz wykonaj restart systemu). Potem zainstaluj sterownik do karty, ale ten dostarczony przez intela, czyli z paczki ze strony producenta.

W weekend do tego przysiądę. Ponieważ nikt nie grzebał przy instalacji zakładam błąd któregoś z windowsowych updatów. Dzięki za radę.

Witam.
Niestety, mimo kilku prób, nie działa. Znalazłem taki poradnik naprawa wan miniport lecz zatrzymałem się na instalacji WAN Miniport (IKEv2), mimo trzymania się instrukcji, błąd “devcon.exe failed” już tutaj co uniemożliwia dalszą instalację. Próbowałem kilku wersji devcon.exe lecz żadna nie ruszyła. Oczywiście wszystko w trybie administratora. Jakieś podpowiedzi?
Pozdrawiam