Błąd montowania partycji podczas instalacji

Mam pewien problem z instalacją linuxa. Za każdym razem wyskakuje ten sam błąd. Screen załączony. Niezależnie, na którym dysku chcę zainstalować i na który każę wrzucić bootloader, zawsze wyskakuje z partycja 2, /boot/efi/ sda. Próbowałem instalacji Mint 16, LMDE 1403, Ubuntu Studio 14.04(stabilne) i Ubuntu 14.04 Beta2. Wszstkie instalatory uruchamiam w trybie uefi. Problemy zaczęły się od czasu nieudanej instalacji Debiana i pomieszania z flagami rozruchowymi. Dodam, że wcześniej nie miałem problemu z instalacją linuxów. Przykładowo linux mint 16 z jednej strony nadal działa, a z drugiej podczas próby ponownej instalacji z tej samej płyty już wyskakuje błąd.

Jeśli postanowię konynuować instalację za każdym razem zatrzymuje się na “Tworzenie systemu plików ext4 dla / na partycji #x urządzenia x”(x zamienić na dysk i partycję na której kazałem instalować)

Nie wiem, czy mam uznać, że wszystko ok i dać mu dokończyć, ale dwie-trzy godziny nie wystarczają i nadal jest w tym samym punkcie, mimo że konsola pluje ciągle co innego. Ty, razem stoi już od prawie godziny na “ubuntu-studio CRON[17908]: (root) CMD (      cd / && run-parts --report /etc/cron.hourly)”

Dyski: sda: SSD Samsung 250GB, sdb: HDD Seagate 3TB

 

 

PS na sda2 jest stary działający mint16. Wolałbym go nie usuwać, ale jak będzie trzeba to chyba będę musiał :wink:

post-219931-0-92006800-1397884217_thumb.