Błąd: Natychmiastowy restart komputera!

Zasilacz wydaje sie dobry… ale nie znam sie na tym za bardzo. A to wszystko wydaje mi sie winą zasilacza…

Tak, OCZ robi porządne zasilacze, do wiatrak też jest dobrej firmy, tylko radziłbym Ci popatrzeć w innych sklepach, bo wiem, że Vobis jest drogim sklepem. Na przykład myszka, którą kupowałem w Sferisie kosztowała dwie czy nawet trzy stówy mniej niż w Vobisie!

Tak, ale mam gwarancje w Vobis jeszcze na 2 lata komputer i ubezpieczenie - komponenty muszą pochodzić z Vobisu bo inaczej wszystko utracę.

Dodane 31.12.2010 (Pt) 14:53

chce sie upewnić czy to co wybrałem za dobre jest na pewno dobre… i gdzie montuje się ten wiatrak - osobno w obudowie czy na czymś czy zamiast innego wiatraka.

W biosie poszukaj czegoś takiego jak hardware monitor - jeżeli będziesz go montował na cpu, to będzie jako cpu fan speed, jeżeli do obudowy, to będzie jako system fan speed, ale ja nie bardzo ufałbym tym odczytom, bo bios lubi przekłamywać odczyty.

Wiem gdzie to jest :slight_smile: tam zwiększyłem z 50*C na 70*C przy hot reset cpu. Czyli wiatrak montuje się zamiast poprzedniego wiatraka na radiator?

Tak, ale to musi być radiator w stylu tego: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … CB0Q9QEwAg. Nie koniecznie zamiast pierwszego, np. wskazana przeze mnie Ninja Sctyche ma możliwość zamontowania 4 wiatraków, trzeba tylko haczyki dokupić. Do tej Nindży kupisz haczyki na cooling.pl, np.

Dodane 31.12.2010 (Pt) 19:07

O, znalazłem, dokładnie czymś takim mocujesz witrak do takiego radiatora: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http … 66&bih=575

Znalezione w Googlach :

PL:

Jeśli masz kartę ATI (AMD) to w Menadżerze Urządzeń wyłącz ATI High Definition Audio Device.

to z ATI już wyłączałem… nic nie dawało. Zawsze po resecie sie włączało nawet takim normalnym i trzeba było wyłączać znowu ale nic to nie zmieniało. Spróbuje jeszcze raz.

Co do radiatora to dzięki za info, spytam się tych z Vobisa czy bedzie możliwe zamontowanie dodatkowego wiatraka - z tego co rozumiem bedzie on montowany na radiatorze ale bedzie chłodzić cały komputer nie tylko procka?

Ale tak jak pisałem, do montażu takiego wiatraka, tak jak pisałem musisz mieć coś w stylu tej Nindży. Jeżeli masz boksowe chłodzenie(takie dołączone do procesora), no to sprawa jest oczywista, że nie zamontujesz na nim wiatraka i wtedy będziesz musiał kupić radiator w stylu tej Nindży i dopiero.

Ok, ale rozumiem że będzie on chłodził cały komputer, jego bebechy a nie tylko procka, tak?

Tylko procka, ponieważ pęd powietrza jest skierowany na radiator Ewnetualnie może Ci coś tam chłodzić to co masz za radiatorem. Jeżeli chcesz sobie schłodzić obudowę, to na pewno z tyłu i z przodu, może nawet z boku masz otwory na wiatraki. Z przodu montujesz do zasysania powietrza(łopatkami do przedniego panelu), z tyłu do wyrzucania(łopatkami do wewnątrz obudowy) i z boku też montujesz do zasysania, czyli montujesz łopatkami do pokrywy. Tylko pamiętaj, żeby nie montować szybszych wiatraków jak 1200rpm, bo jak dasz szybsze wiatraki na przód, tył ewentualnie z boku, do tego jeszcze dojdzie wiatrak na CPU,GPU i PSU i komp zmieni Ci się w suszarkę do włosów pod względem wydzielanego hałasu.

Rozumiem. Dziękuje za tą obszerną wypowiedz. Na pewno przyda mi się po ewentualnym zauważalny nadmiernym grzaniu się karty lub procka (gdy już zmienię zasilacz) i jednak zajdzie potrzeba chłodzenia. :slight_smile:

powodem moze byc : zasilacz , za male chlodzenie – doloz z 2 wiatraki tak zeby wywalaly powietrze z niego , wyciag pamiec ram i urchamiaj kazda po kolei na 1 slocie nie wszystkie na raz bo moze byc ktoras wadliwa lub uszkodzona , podociskaj kostki od zasilacza .

palonek01, kilka razy już pisałem że nie mogę rozkręcać obudowy bo jest zaplombowana… ile razy mam to powtarzać… sorki ale pisze to już chyba 5 raz…

Zanieś jednostkę do sklepu daj na gwarancję, opisz objawy i czekaj 21 dni roboczych. Innej rady nie mam :slight_smile:

Gwarancja naprawy trwa zdecydowanie za długo… Zasilacz zamówiony teraz tylko czekam na dostawę.

Ciekawe jak go wymienisz jak są plomby… Chyba, że jeszcze zamawiałeś zasilacz i będziesz go wymieniać w tym sklepie, co kupiłeś wadliwego kompa. Dla mnie to jest chory pomysł z plombami - one są chyba tylko po to by zasłonić jak ktoś nieumiejętnie składa kompy. Możesz podać nazwę tego sklepu?

Sorki że tak późno ale przynajmniej był czas przetestować sprzęt :wink:

Działa jak nigdy, nie wyłączył się przez ten czas ani razu sam. Widać wina zasilacza - teraz jest z OCZ 550W i śmiga.

Wymieniłem od razu w sklepie. A sklep nosi nazwę Vobis.

Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc która ogromnie się przydała. Temat do zamknięcia :slight_smile:

Widzisz, śmiga i będzie śmigać jeżeli to wina PSU, bo OCZ to już jest konkretny zasilacz.

OCZ jest produkowany przez Fortrona ; > to ze markowy zasilacz to nie znaczy ze bedzie dzialal idealnie.