Błąd - Nie mogę przenosić/puszczać ikon na pulpicie

Witam

Kilka godzin temu zainstalowałem sobie na komputerze (Windows 7 Home Premium / laptop) 2 programy do czyszczenia rejestru z “byków”. Przeczyściłem, było ok. Włączyłem teraz laptopa ponownie i co widzę, od razu brak paska z programu Rainmeter oraz błąd w programie CCleaner. Dobra przeinstalowałem oba, dobrze działają ok. Ale coś dziwnego zwróciło moją uwagę a mianowicie jak mam Pulpit nie mogę przenieść pliku np. w formacie txt czy jakiegokolwiek innego nad np. kosz i przez to go wywalić / czy też nad folder znajdujący się na pulpicie i go tam przenieść. Problem nie występuje w dalszych częściach systemu, normalnie mogę sobie przesuwać pliki pomiędzy folderami np. w katalogu Dokumenty.

Sam nie wiem co te dwa programy narozrabiały. Szukałem w sieci porady ale większość dotyczy podobnych spraw ale na platformie Windows XP albo nic nie wnosi do tematu.

Czy ktoś wie jak można przywrócić działanie “przesuwania/upuszczania plików” na pulpicie? #-o

Pozdrawiam

Spróbuj skorzystać z przywracania systemu, może pomoże :wink:

A tak na przyszłość, daj sobie spokój z programami do czyszczenia rejestru - narobisz sobie więcej problemów niż będziesz mieć z nich pożytku.

Na początek sprawdź czy nie zaklinował Ci się klawisz Esc.

Jeżeli to nie to , wejdź do panelu sterowania we właściwości myszy i sprawdź czy na pierwszej zakładce nie masz włączonej opcji “blokada kliknięcia”.

Nie wiedzieć czemu ale system zawsze miał ustawioną kopię zapasową do przywracania w razie czego. Ale teraz oczywiście jak się sypie to wszystko. Nie ma utworzonej - pewnie znowu jakaś aktualizacja systemu coś narozrabiała. Na płytkach mam jakąś ale strach się bać, kopia z 2009 roku (zrobiona 1 dnia po zakupie laptopa) #-o

:? Zobaczymy…

Na wszelki wypadek jeszcze jeden możliwy powód.

Jeżeli wartość w gałęzi rejestru:

HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\

“no active desktop change” jest ustawiona na 1 , zmień na 0.