Błąd niebieski ekran STOP w windows 2000

MAM PROBLEM Z KOMPUTEREM: OD NIEDAWNA NIE MOGĘ GO WŁĄCZYC PONIEWAZ GDY GO WŁĄCZAM TO POJAWIA MI SIĘ NIEBIESKI EKRAN Z KOMUNIKATEM O BŁĘDZIE KOMUNIKAT ZAJUMUJE POŁOWĘ EKRANU A TRESC TO:

JEŻELI TEN EKRAN BŁEDU STOP WIDZISZ PO RAZ PIERWSZY TO URUCHOM KOMPUTER PONOWNIE .

SPRAWDŹ CZY W KOMPUTERZE NIE MA WIRUSÓW. USUŃ WSZELKIE NOWO ZAINSTALOWANE DYSKI TWARDE LUB KONTROLERY DYSKOW TWARDZYCH. UŻYJ POLECENI CHKDSK /F ABY SPRAWDZICCZY DYSK TWARDY NIE ZOSTAŁ USZKODZONY PO CZYM URUCHOM PONOWNIE KOMPUTER.

NIE WŁACZA MI SIĘ TRYB AWARYJNY ANI ŻADEN INNY NIE WIEM CO ROBIC. CZY TO COS POWAŻNEGO??? POMOCY! !!

adamp18 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Ponadto, chciałbym Ci także zwrócić uwagę na to, że nie ma potrzeby pisania całego tekstu wielkimi literami, pogrubieniem i dużą czcionką - to tylko obniża czytelność. Proszę skorygować post.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Podaj kod błędu widoczny na tym ekranie (zazwyczaj w lewym, górnym roku pisany wielkimi literami) oraz podaną przyczynę (Probably caused by:).

nie ma podanego kodu błędu piszetylko że wystąpił błąd STOP i zostały uszkodzone dyski twarde.

Wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamianie jej) i wpisz w niej sugerowane polecenie, a zatem:

chkdsk /R

(nie na /F)

dzieki za pomoc