Błąd nr 623


(K Organista) #1

Mam następujący problem. Korzystam z modemu ISDN Fritz! Card PCI oraz systemu operacyjnego Windows XP Professional. Od pewnego czasu modem zaczął zrywać połączenia a przy próbie ponownego łączenia z siecią system podaje komunikat o błędzie nr 623 (system nie może odnaleźć wpisu książki telefonicznej dla tego połaczenia) po czym się zawiesza. Zrobiłem reinstalację systemu, kilkakrotnie też instalowałem od nowa sterowniki ale to nic nie pomogło. Napewno też nie mam żadnego wirusa. Dodam, że z internetem łączę się za pomocą aplikacji dostępowej dla pakietów internetowych TP oraz korzystam z taryfikatora Licznik Połączeń Internetowych v1.7.

Jak rozwiązać ten problem? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź.


(JNJN) #2

Poczytaj może rozwiążesz problem.

Ja proponuje zrezygnować z aplikacji FRITZ jak używasz i zainstalować same sterowniki najnowsze do systemu i modemu do XP i utworzyć połączenie internetowe w systemie XP pomijając wszelkie aplikacje.

Ewentualnie jak będzie dobrze połączenie pracować na XP, później możesz dobrać aplikacje.

Najnowsze oprogramowanie

http://www.hsf.pl/

Poczytaj

http://www.hsf.pl/faq/

http://users.nethit.pl/forum/forum/amra/

Pamiętaj ważny jest sposób instalacji modemu i sterowników do systemu i kolejność czynności.

Warto wymienić stery do ISDN z XP na te specjalne do modemu.

Wszystko pisze w podanych linkach.


(K Organista) #3

Dostosowałem się już do porad zawartych na stronie http://www.hsf.pl ale niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu, ba... jest nawet gorzej niż było...


(JNJN) #4

Proponuje jeszcze sprawdzić linie telefoniczną i centralke oraz logowanie na serwerze TPSA oraz uruchomione usługi na centrali.

Tak więc zaproś technika z TPSA z lapem i niech wszystko sprawdzą u Ciebie,będziesz wiedział czy linia czy reszta.

Sprawdź kabel lączący centralke i modem,najlepiej podmień na inny.

Możliwe że modem uszkodzony.

Internet przez modem ISDN z TPSA jest mało rozpowszechniony i nie ma za bardzo wsparcia,nawet z TPSA nie radzą sobie z problemem i powoli rezygnują z tej formy internetu.W necie też ciężko coś na ten temat znaleść.

Tak więc szukaj,ja więcej nie pomogę.