Błąd nv4_disp. Artefakty, BSoD

Cześć

Mam mały albo być może duży problem. Od pewnego czasu zauważyłem, że podczas grania w SEGA Rally obraz robił się fioletowy. Minimalizacja gry pomagała i dalej można było grać. Myślałem, że to wina samej gry, więc sobie darowałem dochodzenie. Dzisiaj podczas relaksu, czyli pykania sobie w Stronghold Legends, co jakiś krótki czas ekran stawał się szary, biały, fioletowy. Były jakieś kratki i linie. Dzisiaj już zacząłem dogrzebywać się problemu. Najpierw oczywiście test karty programem 3DMark06. W pierwszym teście obraz się zatrzymał, po czym zrobił przeskok na dalszą cześć pierwszego testu. Drugi test niestety zakończył się komunikatem Windowsa „Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować”. Zresetowałem komputer, pobrałem najnowsze sterowniki 197.45. Odinstalowałem stare, przeczyściłem rejestr w trybie awaryjnym programem Driver Cleaner i CCleaner. Zainstalowałem nowe i znowu 3DMark06. W drugim teście obraz się zawiesił na kilka minut, po czym „ruszył” dalej. Pod koniec ostatniego testu tekstury nagle zrobiły się szare. Ujrzałem też niebieski ekran z komunikatem o błędzie nv4_disp.

Na 100% to nie wina systemu gdyż 3 miesiące temu był format. Temperatura samej karty w stresie wynosi 60°C. Zasilacz, jaki posiadam to Be- quiet Straight Power E7 500W. Zapomniałbym o samej karcie, czyli Gainward GTX 260 896MB Golden sample‎.

Czy możecie mi doradzić, co w takim przypadku począć? Nie ma, u kogo sprawdzić samej karty. Czyżby od razu reklamacja czy jeszcze jakaś szansa jest?

nowy2v.th.jpg

Podkręć wentylacje na 100% obrotów w RivaTuner, wczoraj właśnie tak rozwiązałem problem podobny z moim 9600GT xD, nie zaszkodzi a może sie uda, też Gainward.

Nic nie dało. Dzisiaj miałem taki błąd

Sterownik nv4_disp dla display urządzenia \Device\Video0 jest zablokowany

przez pętlę nieskończoną. To wskazuje zwykle na problem z samym urządzeniem

lub z jego sterownikiem niepoprawnie programującym urządzenie. Sprawdź, czy

u dostawcy sprzętu są dostępne aktualizacje sterowników

Nawet wczoraj zrobiłem dla pewności format.

Dodane 22.04.2010 (Cz) 21:07

Nikt nic nie wie? No trudno. Oddałem na gwarancję. Facet w sklepie sprawdzi. Jeśli faktycznie karta to odeśle a w zamian na te 2 tygodnie otrzymam nowego trupa w postaci GT240