Błąd nv4_disp.dll

Witam!

Wczoraj pożyczyłem od kolegi grę Medal Of Honor Allied Assault. Po jej uruchomieniu wszystko było normalnie. Grałem przez kilka minut, aż nagle gra zaczęła dziwnie się zacinać. Komputer nie reagował na Ctrl+Alt+Del, ani na jakikolwiek inny klawisz. Pomyślałem, że to wina płyty, ale kiedy ją wyciągnąłem pojawiła się niebieska strona: d1000101_1.jpg

Stwierdziłem, że to błąd gry, ale to samo zdarzyło mi się za każdym uruchomieniem gry. Proszę pomóżcie! !!

Zainstaluj nowe sterowniki do karty graficznej. Zresztą już chyba był taki temat. I to chyba nawet napisany przez tą samą osobę ? A z tego obrazka nic nie wynika bo nic nie widać. Za mały jest! No i jeszcze jedna możliwość że gra nie jest oryginalna ;]

Ja jakoś widzę:

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

LINK GOOGLE

A na początek proponuję uruchomić kompa z przytrzymanym klawiszem F8 i wybranie “Ostatnia znana dobra konfiguracja”.

page_fault_in_nonpaged_area. Błąd spowodowany nieprawidłowym zapisem lub odczytem z/do pamięci.

W praktyce oznacza to:

  • błąd sterownika (źle napisany). W Twoim przypadku to raczej mało prawdopodobne

  • kłopoty z pamięcią RAM. Zrób solidny, długotrwały test np. programem memtest86

  • problem z kartą graficzną. Możliwe, że się przegrzewa albo, że przesadziłeś z podkręcaniem albo też (w końcu to tylko elektronika) coś uległo uszkodzeniu.

  • kłopot z innym podzespołem komputera. Poza w/w pamięcią i kartą graficzną najczęstszą przyczyną kłopotów jest uszkodzony lub “nie wyrabiający się” zasilacz.

pobierz najnowszego directx

wejdź tutaj: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?nv4_disp i pobierz tą bibliotekę

a następnie wrzuć ją do folderu C:\Windows\system32 lub folderu z grą