Bład NVCPL.DLL Brak obrazu

Witam

Gdy uruchamiam komputer wyskakuje mi komunikat: “Wystąpił błąd podczas ładowania NVCPL.DLL. Odmowa Dostępu.”

Wiem, ze to ma coś wspólnego z moja grafa od nVidi. Ale nic nie mogę zrobić ponieważ po tym błędzie mam tylko czarny obraz. Przywracanie systemu nie pomogło. Jak mam sobie z tym poradzić?

Uruchom komputer w trybie awaryjnym i zaktualizuj sterownik. Możesz też, w tym samym trybie awaryjnym, w menedżerze urządzeń, usunąć kartę graficzną i ponownie uruchomić komputer (już w normalnym trybie). System powinien wykryć nowy sprzęt i zainstalować sterownik, który później możesz zaktualizować.

Zrobiłem tak jak napisałeś. Uruchomiłem komputer normalnie i teraz wyskakuje mi komunikat: "Wystąpił błąd podczas ładowania C:\Windows\system32\newdev.dll

Procedura inicjowania biblioteki dołączonej dynamicznie (DLL) nie powiodła się.

Jak dam ok, to tez wyświetla się ten blad co pisalem o nim wcześniej.

Nie masz jakichś wirusów? Masz kontrolę kont włączoną, jesteś administratorem?

Poczytaj:

http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic218526.html - w odpowiedzi sugerują tam żeby użyć sfc /scannow (z włożoną płytą z systemem).

Tak, jestem administratorem. Wirusów raczej nie było ale nie jestem pewny w 100%. A co do tego sfc /scannow to ni idzie tego zrobić bez płyty? Laptop był kupiony za granica i w sklepie nic nie dali do niego. Tam jest dodatkowa partycja z RECOVERY.