Błąd ochrony systemu

Mam poważny problem.Mam antyvirusa kaspra i chce zainstalować obok niego MKS_VIR 2005.Ale jest problem.W tamtym wcieleniu(czytaj przed formatem kompa)Miałem również kaspra i zainstalowałem obok niego MKS_VIR 2005 albo 2004 po instalacji mks wybrałem restart kompa żeby mogłem już go uaktywnić i wszystko poustawiać.Ale po załadowaniu ramu wyskoczył komunikat dosowy:"Błąd ochrony systemu.Naciśnij dowolny klawisz aby zrestartować komputer…"czy jakoś podobnie i komp nie chciał się uruchomić.pomogło wejście do trybu awaryjnego i wykasowanie katalogu z mks ale pozostawały ślady.gdy już wywaliłem katalog mks zrestartowałem kompa załadował się ram i wyskoczył znów komunikat dosowy pod inna treścią i tam wystarczyło tylko nacisnąć enter aby windsa zadziałała ale przez to komp się dugo ładował.wiecie może jak się pozby ć tego problemu??może najpierw odinstalować kaspra?a potem zainstalować ks?plis o odpowiedz!THX! !!

przede wszytkim po co Ci 2 antywirusy :roll: przecież się mogą ze sobą gryźć

odinstaluj kaspra,wyczyść rejestr kompa,np.programem easy cleaner,zainstaluj ponownie jakiś antywir może np.NOD32 jest dobry,acha wejdz w c:/windows/prefetch i tam wykasuj wszystko co sie znajduje w tym folderze prefetch, komp bedzie ci szybciej sie uruchamiał, później jeszcze sprawdz jakie programy ci sie uruchamiają ze startem systemy start/uruchom,piszesz msconfig i tam pojawi sie takie okienko wybież zakładkę uruchamianie i odznacz te programy które ci są niepotrzebne albo te które odinstalowałeś a jednak pozostałości zostały to ci przyspieszy kompa,

Nie tak. Tylko i wyłącznie jeden z nich. :smiley:

Boniuuuuu :!: :!: :!: andi18 aleś mu namieszał.

YaMAhA

Masz nauczkę żeby nie isnatalować dwóch antywirów obok siebie.

Wywal obydwa (za pomocą deinstalatora). Następnie za pomocą jv16powertools :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=178&t=29

(lub innego podobnego narzędzia), wyczyść rejestr i pozostałości z tych programów na twardzielu.

Restart i jeżeli wszystko jest OK instalujesz jednego antywira.

Dzięki za pomoc ale zrobiłem format i było po sprawie.Racja mam nauczke juz nie będe instalował antyvira jeden obok drugiego.Mam jeszcze 3 pytanka otóż:

1.Co zrobić żeby przyspieszyć włączanie kompa?

2.Czy teraz po świeżym formacie moge zainstalować mks_vir 2005(nie mam na razie żadnego antyvirusa)

3.Co zrobić żeby internet lepiej chodził pod 98?