Błąd odczytu danych z pendrive 32GB - zawieszenia explorera

Witam, mam problem z odczytaniem danych z pendrive GOODRAM Twister 32GB (PD32GH2GRTS). Po włożeniu pendrive do wejścia USB automatycznie instaluje sterowniki. System widzi pendrive bez problemu. Gdy wchodzę na niego z “Mój Komputer” otwiera się folder z zawartością. Widzę dane które znajdują się na pandrive jednak każda manipulacja danymi (zaznaczanie, klikanie PPM, etc.) kończy się “Brak odpowiedzi”. Po odczekaniu kiedy “zawiecha” odpuści, system w dalszym ciągu widzi pendrive jednak już danych na nim nie widać. I tak w kółko. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie. Dane które znajdują się na pendrive są dla mnie bardzo ważne. ![-o<

Pendrive sformatowany jest systemem plików FAT32.

System: Windows 7 Ultimate SP1 x86.

Spróbuj za pomocą menedżera plików:

http://www.ghisler.com/amazons3.php

Total Commander nie daje rady.

ko1q.png

Proces stoi w miejscu.

Czy sprawdziłeś ten pendrive na innym komputerze, bo może jest uszkodzony.

Spróbuj jeszcze za pomocą TeraCopy:

http://codesector.com/downloads

gmub.png

Nie mogę przeciągnąć plików bo tak jak opisałem wcześniej w moim pierwszym poście pendrive łapie “Brak Odpowiedzi” przy jakimkolwiek manipulowaniu danymi.

Pendrive był sprawdzany na dwóch innych komputerach.(problem taki sam)

  1. Laptop z systemem Windows 7 Ultimate SP1 x64

  2. Laptop z systemem Windows XP Professional SP3

Wczoraj przy kopiowaniu danych z pendrive wspomniany problem też występował jednak udało się przekopiować na dysk połowę plików. Pozostała jeszcze połowa. Może jeszcze masz jakiś pomysł? Są to dla mnie ważne dane.

Dodane 08.08.2013 (Cz) 20:48

Może pomogłoby utworzenie obrazu z całego dysku flash? Szukałem u wujka google programów do tworzenia takich właśnie obrazów ale wszystkie które sprawdziłem oferują tworzenie obrazu z plików i folderów a nie mają opcji tworzenia bezpośrednio z pendrive tak aby nie ruszać plików znajdujących się na nim. Może znacie jakiś dobry program który by to zrobił? Napiszcie od razu czy tworzenie takiego obrazu ma w ogóle sens.

TestDisk:

http://techformator.pl/tworzenie-obrazu … -testdisk/

USB Image Tool:

http://www.hotfix.pl/tworzenie-obrazu-p … l-a253.htm

Ciężko będzie odzyskać dane z takiego pendrive’a. Jeśli nie pomogą powyższe porady to jedyną próbą przywrócenia mu sprawności będzie całkowite jego wymazanie i stworzenie od nowa partycji, np za pomocą diskpart’a.

EDIT: spróbuj jeszcze odczytać pena spod linuxa.

Próbowałem odzyskać dane za pomocą Linuxa jednak proces kopiowania nie postępował. Udało się odzyskać 99,5% danych ale trochę innym sposobem. Skorzystałem z darmowej wersji programu DMDE. Trochę było roboty bo na nośniku miałem ponad 1400 plików i każdy musiałem odzyskać oddzielnie z tego względu ze w wersji trial da się odzyskać tylko jeden plik na raz ale jakoś dałem rade. Najważniejsze że pliki mam na HDD. Pendrive spisałem na straty, nie będę się z nim bawił - trzeba zainwestować w jakiś lepszy. Z tego co zaobserwowałem to na niego mogę wgrać do 7 GB danych, przy większej ilości robi taki właśnie cyrk.

Dzięki wszystkim za pomoc, problem właściwie udało się rozwiązać bo odzyskałem dane. PEACE & LOVE! :smiley: