Błąd odczytu dysku Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować

witam mój problem to : Błąd odczytu dysku Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować —> komunikat przy starcie komputera i nic nie da rady zrobić ;/ w czym tkwi problem >>??

  1. jaki Windows

  2. próba naprawy systemu nie pomogła ??

Sprawdź czy dysk jest widoczny w Biosie, a jeżeli jest to wejdź do konsoli odzyskiwania (jak ją uruchomić jest tutaj: konsola odzyskiwania).

Aby uruchomić komputer z płyty wejdź do Biosu i w Advanced Bios Features zmień First Boot Device na CD/DVD.

Wpisz:

chkdsk /R

Nie naprawisz tak systemu uszkodziłeś kompletnie system isyetm plików NTFS

no rzeczywiście dysk uszkodzony dane utracone ;/ nic nie da sie juz zrobic ;/ ale dzięki za propozycje pomocy :slight_smile:

W biosie jako First boot ustaw HDD0 albo HDD1… :slight_smile:

juz napisałem w wiekszości tego typu przypadkach nic nie dało się zrobić tak samo było u mnie dysk do smietnika dane stracone n i czas na nowy czysty ;/ niestety ;/

pewny jesteś że już się nie da nic zrobić??

instalowałem windows 7 i w mim miałem problem z podziałem partycji wiec użyłem wbudowane programu do podziału partycji. coś zwaliłem i teraz pokazuje mi się ten komunikat co koledze wyżej żeby zrestartować kompa. Aczkolwiek jeśli odpalam z pod linuxa(livecd) to widać partycje na której mam wszystkie dane(dzięki Bogu). Lecz jeśli od nowa chce zainstalować system to pod załadowaniu plików wszystko jest git, natomiast gdy instalator przechodzi do dokończenia instalacji i restartuje kompa wywala “błąd odczytu dysku” i chce żebym zrestartował przez co nie mogę dokończyć instalacji. ktoś może ma jakiś pomysł? bo wolałbym nie kupować nowego dysku (ten jest dwuletni)

Już poradziłem sobie :slight_smile:

solution:

Ściągnąłem ubuntu i jednym z jego programów, a mianowicie gParted Stworzyłem nowe partycje i je sformatowałem (partycje z danymi pozostawiłem bez zmian). Partycji na której chciałem mieć system nadałem boot flag i zainstalowałem jeszcze raz winde. Jedynym problem jaki napotkałem to przesunięcie partycji z danymi (ale może tak nie można - nie znam się ). W każdym bądź razie udało się postawić system bez utraty danych :slight_smile:

Najczęściej winowająją NTLDR jest zła konfiguracja partycji(lub któregoś z dysków).

Należy w BIOSIE ustawic Dysk twardy na którym znajduje się system operacyjny.

Ja tak samo kiedys mialem i mi pomoglo! !!

Co masz na myśli ustawić dysk twardy,tzn zeby był na 1 miejscu,zamiast cd/dvd,bo mam ten sam problem.

A po zaladowaniu wszystkich sterownikow i pokazaniu sie albo instalacja świeżej kopii lub naprawa pokazuje sie (Instalator nie może uzyskac dostepu do tego dysku)

Ohara- jesli masz więcej niż 1 dysk to należy w biosie ustawić jako dysk pierwszy ten na którym jest zainstalowany system operacyjny. Moze byc pierwsze CD/DVD(jesli w stacji nie znajduje sie zadna plyta botowalna CD/DVD to następnie szuka dysku twardego z zainstalowanym systemem operacyjnym).