Błąd odczytu dysku, wciśnij Alt Ctrl Del - złożony problem

Witam. Mam poważny problem z komputerem. Problem jest złożony zajmuje mi już drugi tydzień.

Moja konfiguracja:

Amd Athlon Xp 2000+

MSI KT3Ultra (Via KT333)

Ram 256 MB i 1 GB

Radeon 9600 pro

Zasilacz Seasonic 400ET

Samsung 502 HJ 500 GB

Xp profesional.

W zeszłym tygodniu pojawił mi się pierwszy raz ten komunikat. Próbowałem różnych metod, fixmbr, fixboot, bootrec.exe, chkdsk, instalacji widnowsa z płyty. Kolega, który mi pomagał trochę się pospieszył i usunął mi wszystkie partycję w programie GParted - lecz nie zatwierdził zmian. Partycję się udało uratować programem Active Partition Recovery . Były cztery partycje

C: 51 GB - primary

D: 30 GB - logic - zajęte 10%

E: 192 GB - logic

F: 192 GB - logic magazyn - zajęte 90%.

Ważne dla mnie dane były na partycji F. Zgrałem większość z nich wcześniej. Jednak tej partycji nie mogłem przywrócić. Komunikat dysk jest nie sformatowany czy chcesz go teraz sformatować T/N. Jeszcze próbowałem Hirensem wrócić tą partycję. W końcu odechciało mi się. Przeszedłem do odtworzenia obrazu partycji systemowej i przywrócenia go. Coś pomyliłem i zaznaczałem logical zamiast primary. System przywrócony nie działał - Brak pliku NTDLR. Pomyślałem, że może obraz partycji się zepsuł się podczas przywracania partycji. Usunąłem partycję, sformatowałem, utworzyłem nowe partycję spod Windowsa (dysk w kieszeni USB) na laptopie programem EASEUS Partition Master 9.1. Zrobiłem:

C: 48 GB - primary

D: 29 Gb - logical

E: 194 - primary

F: 194 - logical.

Dziś Pomyślnie zainstalowałem XP na C. Rozpocząłem instalację programów. Po instalacji któregoś wyskoczył komunikat (nie pamiętam dokładnie):plik X spowodował błąd w rejestrze, pomyślnie przywrócono kopię klucza). Kilka razy mi to wyskoczyło, w końcu zawieszając komputer. Po resecie znów zobaczyłem Błąd odczytu dysku, wciśnij Alt Ctrl Del. Komputer zawiesza się w konsoli odzyskiwania systemu na " Do której instalacji systemu…" po kliknięciu 1 oraz na podglądzie partycji przy próbie instalacji XP.

Dysk kupiony w lipcu 2010 - jest na gwarancji.

Mam też problem z klawiaturą PS2. Czasem przy resecie lub wyłączaniu komputera - świeci się dioda i klawiatura wisi. Pomaga wyjęcie i włożenie wtyku. Nie wiem czy to powoduje wieszanie się komputera w konsoli odzyskiwania systemu. Klawiatura na USb nie działa mi pod DOS-em.

Proszę Was o pomoc w moim problemie.

/EDIT

Przy odłączonej klawiaturze:

  • Windows\System32\config\system - nie można uruchomić systemu ponieważ następujący plik nie został znaleziony

  • raz - Trap Exception zdjcie013b.th.jpg

Przy włączonej klawiaturze - migająca kreska lewy górny róg ekranu, wisi klawiatura - cały czas pali się dioda Numlock.

jeśli możesz to przełóż dysk do innego komputera i sprawdź go programem hd tune zdjęcia z zakładek healt error scan i bechmark

Zrób to co pisze kolega powyżej. Jeśli to się nie uda jedyne wyjsćie to usunąć wszystkie partcje i zrobić format całego dysku

Sprawdziłem dysk programem MHDD (scan, SMART):

scanbz.th.jpg , smartmhdd.th.jpg, mhddcd.th.jpg

Ultra ATA CRC Error Rate ta watrość kiepsko wygląda. Ja też mam wysoką (ponad 6000), ale w moim przypadku był luźny kabel SATA. Są to błędy przy przesyłaniu danych. Albo masz uszkodzony kabel, luzy na kablu, coś nie tak z kontrolerem dysku twardego lub kłopoty z zasilaczem.

Dysk SATA ale mam starą płytę gł. muszę używać przejściówki IDE - SATA. Komp ma już 11 lat, zasilacz nie jest z czarnej listy. Aby zrobić scan w HDtune muszę go podłączyć pod kieszeń. A może jakiś remap zrobić w MHDD. To jest drugi dysk w tym kompie, poprzedni 80 GB miał bad sectory, chyba właśnie przez zasilacz, który wymieniłem po tym.

Do tej pory nie miałem żadnych problem z tym dyskiem 500 GB, utraty danych przy kopiowaniu czy podczas pracy systemu nie było.

Tworzyłem partycję w programie pod Windowsem, dysk w kieszeni. Nie wiem czy ponowne sformatowanie, i utworzenie partycji coś zmieni. Bo tak już zrobiłem, dysk wytrzymał 1,5 dnia i problem powrócił.

Na Twoim miejscu zmieniłbym kable do dysku. Możliwe jest, że kontroler dysku (który najczęściej jest w chipsecie płyty głównej) jest sprawny inaczej. Reszta parametów dysku jest w normie. Sam dysk jest sprawny. A co do zasilacza. To dobry zasilacz, ale sam kiedyś miałam Tagana i też uległ awarii. :-x

W każdym razie przyjrzyj się parametrowi Ultra ATA CRC Error. Wartość 28017 oznacza, że coś jest nie tak.

nie jestem pewny ale są tez problemy z rozpędzaniem talerzy