Błąd odczytu dysku. Wciśnij Ctrl+Alt+Del aby zresetować

Witam

Kupiłem sobie dysk twardy PATA wraz z kieszenią do używania go jako zewnętrzny do starego kompa. Dysk firmy WD 500GB. Kieszeń to NexStar. Wpadłem na głupi pomysł żeby zainstalować na nim windows XP.

Żeby windows XP działał na przenośnym dysku twardym musiałem edytować windowsa. Edytowałem go zgodnie z poradnikiem http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,1125.html

Zrobiłem tak jak na poradniku tylko zamiast CAB SDK użyłem 7zip. Zgrałem windowsa na płytę i chciałem zainstalować go na dysku twardym podpiętym do USB. Niestety się nie dało (przy wciskaniu instaluj wyskakiwała jakaś informacja nie pamiętam jaka). Więc wyciągnąłem dysk z kieszeni i włożyłem do kompa. Komputer normalnie widzi dysk. Więc wpadłem na pomysł żeby zainstalować tak przerobionego windowsa na usb. Tak żeby się zainstalował potem żebym go włożył do kieszeni i normalnie by śmigał. Niestety system normalnie się włącza do momentu gdy wyskakuje informacja Błąd odczytu dysku. Wciśnij Ctrl+Alt+Del aby zresetować. Czytałem wiele postów na ten temat i nic mi to nie dało. Próbowałem tylko włożyć płytę od windowsa XP (nie przerabiana, działa na 2 kompie) i sformatować dysk. Niestety gdy włożyłem płytę w miejscu gdzie wyskakiwała informacja o błędzie dysku pisze że czyta płytę i po chwili znowu wyskakuje błąd dysku. Pomóżcie mi co mam zrobić dodam że na ten dysk wywaliłem dużo kasy a już nawet nie chcę mieć go pod usb tylko normalnie w kompie. Powiedzcie mi jak mam sformatować dysk plz.

P.S

Czy dysk twardy PATA w kieszeni pod usb działa na kompie obsługującym dyski SATA?

Bo gdy go podłączałem (mam windows 7 ultimate) pisało instalowanie urządzenia i że twój sprzęt jest gotowy do użycia. Pokazywało nawet bezpiecznie wyłączanie sprzętu (ikonka dysku i nazwa USB FLASH)

ale gdy włączam mój komputer to nigdzie niema ikonki dzięki której mogę przeglądać dysk. Gdyby była mógłbym sformatować dysk.

Dodane 30.10.2011 (N) 14:49

Poradziłem sobie z problemem ctrl+alt+del. Podpiąłem go do 2 starego kompa przez usb i sformatowałem jakimś programem. Ale teraz przy instalacji windowsa pisze Trwa sprawdzanie sprzętu komputera i po chwili czarny ekran. Poczytałem trochę na ten temat i wiem że to raczej wina starego biosu obsługującego dyski max 137gb i muszę albo aktualizować bios albo podzielić dysk na partycję. Wolę tą drugą opcję. Jak mam to zrobić? Jest jakiś program do podziału na partycję dysków pod usb?