Błąd odtwarzania na YouTube

Witam !Posiadam od 2 lat smart tv LG 55 LB671V-ZB i stało się coś dziwnego.Od dwóch dni w żaden sposób nie mogę odtwaorzyć nic na Yuo Tube bo wyskakuje taki błąd, że niby brak internetu.Nadmienię ,że wi-fi jak i sieć przewodowa działa bez zarzutu .Nie mogę odczytać roku produkcji tv

odam ESN- LG TV 20142

A inne aplikacje w TV korzystające z internetu, działają?

Tak wszystko działa bez problemu ba nawet otwieram aplikację you tube ale nic nie można odtworzyc bo wyskakuje ten błąd z załącznika.

Spróbuj przewrócić ustawienia fabryczne lub wgrać nowy firmware luz zaktualizować

Firmware jest aktualne.

Na starszych telewizorach ze Smart TV YT może już nie działać.

Opinie o Twoim Telewizorze widzę sprzed pięciu lat więc może Twój telewizor po prostu stracił wsparcie. Zapytaj producenta, bo nie jestem w stanie znaleźć info od kiedy ten telewizor był w produkcji, a premiera w PL może być późniejsza niż w innych regionach świata.

1 polubienie

Tak się właśnie kończy to “smart tv” w zamkniętym oprogramowaniu. Podobna sytuacja jest z tv Samsunga - pewnego dnia tv sam odinstaluje aplikację YT bo “nie jest wspierana” i tyle. Nic z tym nie zrobisz.

Jedyny słuszny smart tv to ten na Androidzie, o ile pozwala instalować F-Droida i Yalpa, by móc sobie samemu wybrać, czego chce się używać

Najlepiej zainwestować w jakiś mini komputerek czy malinkę i postawić obok telewizora, czy przyczepić do jego pleców. Dysk SSD i szybciej się to odpali niż taki SMART w telewizorach, a prądu ciągnie tyle co żarówka.

Ale przez przeglądarkę na googlach you tube działa.

Bo przeglądarka prawdopodobnie w jakiejś części korzysta z HTML5 - ew. YT jeszcze można używać przez flasha. Aplikacja nie działa, bo YT po prostu zablokował taką możliwość i nic z tym nie zrobisz. Żeby aplikacja działała to musi obsługiwać konkretne API - konkretnie V3, a bez tego aplikacja nie będzie wiedziała co ma robić.

Jak na sali jest jakiś programista to niech wyjaśni o co dokładnie chodzi.

Może Wikipedia nieco Ci rozjaśni czym jest API:

1 polubienie

Spieszę z wyjaśnieniem:
YT zmienia API, by móc dodawać nowe funkcje, jednocześnie wyłącza stare, by nie bujać się ze zgłoszeniami błędów do starego. Natomiast producent tv ze smart ma wywalone, by przepisać aplikację na nowe API, bo woli byś poszedł do sklepu i kupił nowy telewizorek.
Możesz oczywiście odczekać trochę, może producent TV się obudzi i wyda poprawioną wersję odtwarzacza, ale jeśli tv ma rzeczywiście 5 lat (jak wynalazł kolega w Google), to wątpię, by to się stało. Z drugiej strony LG ostatnio zaktualizował dość leciwe budżetowe smartfony, więc może i nad smart tv się pochyli.
Na razie zostaje ci oglądać YT w przeglądarce. Możesz ewentualnie poszukać jakieś alternatywnej aplikacji, bo ten cały WebOS zdaje się ma jakiś “sklep”. Tylko uważaj na szkodliwe podróbki!. Czytaj opisy, poszukaj opinii w sieci zanim zainstalujesz cokolwiek.

Tego na www (webowego) to już od roku nie ma, w wrześniu 2017 były problemy a w październiku 2017 już chyba na dobre był komunikat o wyłączeniu wsparcia.

obraz

Tego to akurat nie wiedziałem, bo HTML5 używam od momentu, kiedy ten tryb był tylko opcją dodatkową, a nie główną. Nie mniej sądziłem, że jeszcze jakoś idzie użyć flashowej wersji.

Smart TV LG jest produkcji 2014 r.Tak odczytałem kiedy zdjąłem go ze ściany ,więc o co tu chodzi?

Napisałem dokładnie, ale skoro nie ogarniasz, to upraszczam:
Prawdopodobnie twoja wersja aplikacji na twoim telewizorze nie jest już obsługiwana przez YouTube - serwis odmawia jej połączenia się. Możesz jeszcze próbować odinstalować i zainstalować aplikację od nowa (jeśli się da):

Lub przywracania ustawień fabrycznych TV.

Jeśli nie, to pozostaje czekać na ewentualną aktualizację tej aplikacji dla TV. Jednak są na to małe szanse, bo widzę, że aplikacja pochodzi z 2014 roku i nie widzę zapisu o jakiejkolwiek aktualizacji.

Możesz oglądać YT w przeglądarce (gdzie działa i powinien zawsze działać).

Niestety tak kończą wszystkie Smart TV oparte o zamknięte rozwiązania - czy to Samsung, czy LG. Jedynym sensownym smart tv jest coś oparte o Androida (o ile pozwala na instalację dowolnej aplikacji spoza Google Play). Gdybyś nadal chciał oglądać YT przez aplikację na TV, to prawdopodobnie trzeba wymienić TV na nowy, albo dokupić przystawkę Smart TV opartą o Androida.

Ja proponuję zakup takiego czegoś:

i o dziwo wszystko działa zawsze i bezproblemowo :slight_smile:

To rok produkcji tego konkretnego egzemplarza, ale nie modelu w ogóle. Produkcja tego modelu telewizora rozpoczęła się przynajmniej 5 lat temu, o ile nie więcej i od tamtego czasu nic się nie zmieniało w produkcji. LG może aplikację zaktualizować, ale prawdopodobnie do tego nie dojdzie.

Kup jakąś przystawkę do telewizora np taką, jaka zaproponował @Daniel_1982 z Windowsem 10, ew. tańszą bez systemu to wgrasz tam Linuxa i będziesz mógł używać YT do woli.

Może Raspberry?

https://allegro.pl/kategoria/mikrokomputery-254498?order=p

Akurat Samsung zaktualizował aplikację, bo brat ma od nich telewizor od 2012 jak nie dłużej i YT działa.

sprawdź inne strony co używają podstrony YouTube na kilku stron

A dźwięk jak? Przez wymyślne przejściówki czy zakładasz, że każdy ma do TV dokupiony oddzielny sprzęt audio?
Jak sobie taki sprzęt radzi z dekodowaniem YT czy innych filmów w FHD?
Obsługa pilota jak? Dokupujesz i modlisz się, by działał?
Jaki system na to proponujesz? Tylko nie mów, że Windows.

Nie czepiam się, ale po prostu za podobną kwotę można kupić bezgłośnego boxa z Androidem, który ma pilota i HDMI.

Racja. Ja podałem ten za przykład bo akurat na chwile obecne ten jest dostępny ale jest np. Esprimo Q900 który ma HDMI lub DisplayPort, Core i5/i7 2 generacji i hdmi więc problemu nie ma. A co do tego to kupisz zestaw głośników 2.1 za max 50złi dźwięk 10x lepszy niż z TV. Youtube śmiga a system to od Ciebie zależy. Ja sobie wgrałbym windows i to nawet 10-tkę, bo umiem go ustawić, choć i linuxa też znam.

Tu masz ten nowszy model
http://optimal24.pl/products/siemens-q900-core-i3-2310m-21-ghz--ram-4-gb--dysk--320-gb--dvd-rw--win7-prof

Co do boxa to też nie głupi pomysł, ale wszystko zależy od zastosowań. Mój pomysł daje jednak większe możliwości jeśli chodzi o oglądanie filmów z neta, m.in. na stronie alltube.tv