Błąd - pamięć RAM

Witam! Nie wiem o co chodzi z moim komputer, ale wczoraj zrobiłem temat o błędzie podczas wypakowywania, dzisiaj natomiast po półtorej godzinnym teście w Aidzie wyskoczyły dwa błędy, pierwszy wyskoczył ten o “write”. Wcześniej nie miałem żadnych problemów z pamięcią, nie podkręcałem. Dodam tylko, że wpiąłem do komputera drugi dysk, ma już z 10 lat, robi jako magazyn danych, przerzuciłem na niego plik stronicowania, żeby uwolnić trochę dysk systemowy. Czego to może być problem?


EDIT: Kolejny błąd podczas uruchamiania Aidy

Test z Menu Narzędzia > Test wydajności cache i pamięci w AIDA64 trwa 1-2 minuty, a jego wynik to takie okienko (z mojego komputera):


Jeśli więc to trwa półtorej godziny(!!!), to prawdopodobnie winna jest usterka sprzętowa. Chyba, że chodzi o inny test? Nie stresuj niepotrzebnie komputera, bo wywołasz “wilka z lasu”. :grinning:

Ponadto radzę powrócić z plikiem stronicowania na partycję systemową i ustawić go “na sztywno” na niewielką wartość.
Plik ten na drugim dysku (“magazynowym”) powoduje niepotrzebną, ciągłą pracę tego dysku, a ponadto powinien mieć wydzieloną partycję tylko dla siebie.
Generalnie, to konfiguracja - według mnie - przestarzała.

1 polubienie

co ma na celu przerzucenie pliku swap na dysk 10 letni? jeśli chcesz miejsce zwolnić, to zmniejsz plik i tyle,skoro przed podpięciem dysku nie było problemu, to odepnij go i ponownie sprawdź czy błędy wyskoczą, i jak wyżej testy porób, sprawdź na każdej kości z osobna, czy pojawiają się błędy

Chodziło o stress test w Aidzie a co do uwolnienia dysku to chodziło, że jak wczytuje jakiś duży program/plik to, żeby nie był dodatkowo obciążany przez RAM i plik stronicowania.

Błąd argumentacji! RAM niczego nie “obciąża”, wręcz przeciwnie, wspomaga!
Natomiast plik stronicowania nie bierze udziału w wczytywaniu jakichś dużych plików na dysk. Jego zadaniem jest swoiste “wspomaganie” pamięci RAM, gdy system tego wymaga. Dlatego wskazane jest, by był “blisko” systemu, czyli na partycji systemowej i najlepiej niepofragmentowany.

1 polubienie

Plik stronicowania obciąża, ponieważ RAM swapuje dane na dysk przez dysk jest dodatkowo obciążany, chyba, że się mylę.
Mniejsza, dzięki za odpowiedź.