Błąd pamięci dedykowanej (zamiast 256MB 126MB) Grafiki

Otóż mam problem z kartą graficzną. Miałem reset systemu i muszę na nowo instalować przeróżne programy. Zainstalowałem sterownik do mojej karty graficznej ( z przed około miesiąca) ale dalej pisze że mam 126MB pamięci a nie 256. Moja karta graficzna to Nvidia Geforce 8400M GS. Pobrałem program do podkręcenia grafiki (PowerStrip) ale nie widzę żadnej różnicy (tak użyłem go)… Czy trzeba coś jeszcze zrobić? Dodam że mam 3GB ramu więc raczej go nie brakuje. Jeżeli komuś to potrzebne to mam laptopa Windows Vista z procesorem 1,6GH dwurdzeniowy. Mówiono mi wcześniej że może z biosu coś tam trzeba zrobić ale co? Bios jest po angielsku i nie rozumiem zbyt wiele więc proszę o pomoc.

być może w biosie sie przestawiło z 256 na 128, wejdź w biosa i tam gdzie bedzie pisało 128 zmien na 256, jak to zmienisz to wciskasz exit & save changes, jeśli wejdziesz a tam będzie pisało 256 to wcisnij exit & discard changes

No dobra, ale gdzie to piszę bo ja nigdy w bios nie wchodziłem??

jak pojawi sie ekran biosu wcisnij F10 lub F9

Ale jak to wejść? F1 jak się włącza? Bo jak tam klikam f10 to jest czy wyjść i zapisać.

jak już masz niebieski ekran i napisy że jesteś w menu biosa, to po biosie poruszasz sie strzałkami

no właśnie o to chodzi ze nie wiem jak w menu biosu wejść

włącz przyciskiem POWER komputer, i odrazu wcisnij F10 , jesli nie wejdzie to F9

Dobra zrobiłem tak i mam bios. Ale nigdzie nie pisze 126 mb lub coś takiego

zrób restore to default settings, następnie save changes&exit, jesli nie pomoże to ściągnij ze strony producenta LAPTOPA sterowniki do grafiki, uprzednio odinstaluj sterowniki aktualnie zainstalowane

Dzięki.

już działa jak należy?

Nie, nie wiem gdzie to zmienić ;/

Nigdy w bios nie wchodziłem.

Hej,

Niestety BIOS’y mogą się dość sporo od siebie różnić. Dlatego najlepiej wejść do BIOS’u, wziąć aparat cyfrowy i zrobić zdjęcia poszczególnym zakładkom w BIOS’ie. Następnie wrzuć je na jakiś hosting zdjęciowy i podaj linki w poście. Zobaczymy, gdzie wspomniana opcja może być.

Można spróbować obok F10 i F9 także klawisza funkcyjnego F2 bądź Del. Po uruchomieniu komputera naciskasz go żwawo aż pojawią się ustawienia BIOS’u. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus